fbpx

Про роль Чоловіка під час зачаття

Відомо, що для зачаття потрібно двоє людей, і здоровʼя партнера не менш важливі ніж жіноче. Розбираємо, як дізнатися про фертильність чоловіка та як збільшити шанси на успішне зачаття.

Чи знає твій чоловік, що гарна ерекція не дорівнює добрій фертильності? У цьому матеріалі розповідаю про роль чоловіка у зачатті, які обстеження варто пройти, аби перевірити чоловіче репродуктивне здоровʼя, та що може негативно на нього вплинути.

Одночасний оргазм підвищує шанси на зачаття?

Дорогі мої, звісно, мені від щирого серця хочеться сказати “так”, тому що це круто, коли логічне завершення у вигляді оргазму в сексуальних партнерів відбувається одночасно. Але дослідження, що проводилися командою сексологів на чолі з Кінсі, цього не підтвердили. Всю перевірену та доведену інформацію щодо підготовки пари до зачаття я зібрала у своєму курсі WeMakeFamily – підготовка до вагітності.

А те, що королева Яйцеклітина в себе пускає найкращого, є доведеним фактом.

Параметрами цього найкращого є: правильна морфологія (будова) та висока рухливість сперматозоїдів. А ще їх має бути багато, красивих і здорових, аби добіг найсильніший. Вони не повинні занадто клеїтися один до одного (аглютинація) і не мають “купатися” в запальному секреті. На своєму Youtube каналі я розповідаю про чоловічу фертильність та здатність чоловіка до зачаття.

Що має знати чоловік про ерекцію та фертильність

Хай як болісно та страшно для чоловіків усвідомлювати зростання частки чоловічого фактора в безплідді (не люблю це слово, але субфертильність для багатьох незнайомий термін), втіхою їм може стати той факт, що погані показники у спермограмі не мають жодного відношення до сексуального здоров’я, лише до репродуктивного. Як показує практика, в голові середньостатистичного чоловіка нормальна ерекція дорівнює нормальному чоловічому здоров’ю та звісно ж, що зі спермою теж все відмінно.

Про еякуляцію, чоловіче здоров’я та його вплив на здоров’я жінки

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я приблизно з 1938 року загальна кількість сперматозоїдів у чоловіків у всьому світі планомірно знижується. Ступінь зниження має свої географічні особливості: звісно, що країни з вищим рівнем забруднення навколишнього середовища мають гірші показники репродуктивного здоров’я.
Зменшується кількість рухливих сперматозоїдів класу А і В, а це той клас, який здатний пройти слиз в цервікальному каналі шийки матки. Це перший бар’єр на шляху до яйцеклітини, який не дає слабким йти далі.

Як чоловік може перевірити якість своєї сперми

Нижче правила здачі спермограми. Увага! Ці рекомендації відрізняються від рекомендацій лабораторій.

Утримання перед здачею аналізу має бути три дні, пʼять днів вже можуть стати причиною помилково негативного результату;

Не треба створювати штучно кращі результати. Наприклад, чоловік любить і п’є пиво щодня. Утримання від цієї звички на тиждень до здачі сперми призведе до хибнопозитивного результату. Те саме стосується виключення фастфудів, паління марихуани та спорту. Важливо отримати реальну картинку, а не бажане замість справжнього.

Основні причини порушення якості сперми

Хвороби цивілізації (набутий цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, депресія)

Важливо виключати ці стани незалежно від віку. Зростає кількість випадків підвищення артеріального тиску серед чоловіків вікової категорії з 28 років. І як показує практика, чоловіки зовсім не звертаються в медичні установи для профогляду.

Це стан, коли яєчко огорнуте варикозно розширеними венами, що створює парниковий ефект, а для сперматогенезу необхідна температура 32,5%. Серед чоловіків з безпліддям цей стан зустрічається в 40%, симптомів не має, на сексуальну функцію не впливає. Саме для цього підлітків необхідно профілактично відправляти на консультацію до дитячого уролога.

Переважно розвивається внаслідок порушень в інтимній гігієні й анального сексу без використання презервативу, підвищення рівня глюкози або алергічної реакції. Не варто використовувати для інтимної гігієни господарське чи антибактеріальне мило, це пересушує шкіру та слизові.

“Молочниця” не належить до такої категорії захворювань. І якщо є клінічні прояви, шукати треба або причини зниження імунітету, або знову таки не діагностовані перераховані вище інфекції.

Дівчаток і хлопчиків необхідно вакцинувати для збереження репродуктивного здоров’я). “Свинка” викликає склеювання сім’яних канатиків у яєчках і вони втрачають здатність до сперматогенезу.

Зустрічаються рідко, і також мають бути діагностовані вчасно. Мій батько уролог-андролог Костянтин Сілін розповідав мені, що виявив у хлопця 20 років синдром Клайнфельтера. До цього молодий чоловік про існування такої спеціалізації лікарів не знав, як і про своє захворювання. Як потрапив до лікаря? Його мама є моєю пацієнткою і ми в розмові про дітей виявили, що треба проконсультувати сина у “чоловічого гінеколога”.

Так, її величність щитоподібна залоза викликає порушення репродуктивного здоров’я не тільки у Жінок, а й у Чоловіків. Фертильність погіршує і зниження рівня тестостерону, особливо серед чоловіків, які приймають тестостерон й інші гормони для збільшення м’язової маси;
Метаболічні порушення. Ця група станів не тільки робить людину вередливою та втомленою, але і погіршує стан судин незалежно від їх локалізації.

Перед стартом даного типу лікування, необхідно заморозити 5-6 порцій сперми для майбутніх спроб зачаття незалежно від репродуктивних планів на сьогодні.

Для успішного зачаття важливо пролікувати ці стани.

Регулярне відвідування сауни, неактивний спосіб життя, регулярне вживання пива та марихуани.

чоловік зачаття
Фертильність чоловіка відіграє важливу роль у зачатті

Які аналізи здавати для перевірки чоловічої фертильності?

 • Спермограма;
 • Вранці натщесерце протягом години від пробудження:
 • Тиреотропний гормон (ТТГ), Тироксин вільний (Т4 вільний), пролактин, індекс вільного тестостерону;
 • Лютеїнізувальний гормон (ЛГ), Фолікулостимулювальний гормон (ФСГ);
 • Індекс НОМА (діагностика ранніх або вже явних метаболічних порушень);
 • Вітамін D 25 ОН (детальнішу інформацію про вітамін D я дала у статті “Роль вітаміну D у здоров’ї Жінки“;
 • Загальний аналіз крові (ЗАК) – важливі всі показники, звичайний загальний аналіз крові може багато про що розповісти, зокрема про наявність хронічного
 • запального процесу або порушення кровообігу в судинному руслі);
 • Бактеріальний посів (бакпосів) соку простати та мікроскопія соку простати. Брати мазок з уретри у чоловіка зазвичай неінформативно. Наявність нормальних показників у мазку з сечовивідного каналу не виключає хронічного запального процесу в простаті, який призводить до погіршення якості та рухливості сперматозоїдів і порушення сексуального здоров’я (еректильної та еякуляторної дисфункції);
 • Обстеження на інфекції, які передаються статевим шляхом:
 • ПЦР – хламідіоз, гонорея;
 • In pouch-трихомоніаз. Інші методики не такі правдиві. А прихований трихомоніаз є переважної причиною частих “молочниць” у Жінки;
 • За необхідності бак посів на уреаплазму і мікоплазму;
 • Генетичні тести. Але в цьому розділі рекомендацій не пишу, бо багато залежить від індивідуального випадку.

А детально про здоровʼя коханого чоловіка можете дізнатися з мого вебінару Здоров’я коханого чоловіка.

Будьте здорові! І нехай ваші візити до гінеколога й андролога будуть завжди профілактичними!

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експертка UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст

 • Раджу прочитати
 • Мій екаунт