ТОП 5 фактів про жіночий оргазм

Загадковий жіночий оргазм – його шукають пари, вивчають дослідники, про нього пишуть та розповідають найкращій подружці...

З розвитком сексуальної освіти жіночий оргазм вже не табу. Ба більше тепер він є темою серйозних досліджень. Зібрали для тебе топ фактів про таємничий жіночий оргазм.

1. Оргазм – це пік жіночого задоволення, в якому залучено все тіло

Мʼязи тазового дна, піхва, анальний сфінктер та репродуктивні органи ритмічно та мимовільно скорочуються приблизно раз на секунду. Завдяки цим скороченням кров відводиться від ерегованих клітора та вульви, повертаючи їм звичну мʼякість. Підвищується серцебиття та артеріальний тиск, дихання пришвидшується, кров припливає до обличчя та шиї, викликаючи почервоніння.

Рівень окситоцину, який зростав з сексуальним збудженням, досягає свого найвищого рівня. Також виділяється серотонін та пролактин. У мозку активуються ділянки мозку, пов’язані з емоціями, інтеграцією сенсорної інформації та емоцій, мисленням вищого рівня та рухами, що відповідають за м’язи тазового дна. У чоловіків і жінок також виділяється “гормон щастя” дофамін. До речі, в чоловіків все набагато простіше.

Про твоє лібідо

2. Жінкам треба більше часу для того, щоб досягти піка, ніж чоловікам

Загалом жінки потребують від 10 до 20 хвилин, аби відчути оргазм. Чоловіки – лише 2-8 хвилин. Оргазм у жінок триває приблизно 20-35 секунд. В цей проміжок часу ми всім тілом відчуваємо неймовірне задоволення, а іноді навіть змінений стан свідомості. Крім того, 70% жінок хоч раз у своєму житті відчували множинні оргазми. Це коли за першим оргазмом ти відчуваєш новий з інтервалом лише в секунду. В одному з досліджень також припускається, що ймовірність отримати такий оргазм зростає, коли секс триває понад 15 хвилин.

3. Оргазм корисний для жіночого здоровʼя

І не лише для жіночого! Деякі великі дослідження показали, що і чоловіки, і жінки, які отримують оргазм, часто живуть довше, ніж ті, хто його не отримує. Але є нюанс. Для нас важлива не кількість, а саме якість оргазму. Так, емоції, фізичне задоволення, радість після – якщо це бінго зібрано, ти житимеш довше.

Оргазм допомагає від безсоння. Тобі потрібно менше часу на засинання, а сон міцніший.

Завдяки окситоцину, який заповнює тіло після оргазму, зменшується тривожність та ризик раку яєчників. А разом з тим, що секс є непоганим фізичним навантаженням, знижується ризик серцево-судинних захворювань.

І ще дещо. Торік, у 2021 році, німецькі та британські дослідники отримали Ig Нобелівську премію з медицини (це тип премій за досягнення, з яких спершу сміються, а потім замислюються). Нагороду вручили за те, що  оргазм може усунути закладеність носа так само як і протизапальний засіб. Раптом стане у пригоді.

Жіночий оргазм очима гінеколога

4. В жінок є кілька типів оргазму

О так, є чимало способів досягти піку насолоди. Обирай на свій смак.

Кліторальний: 70% жіночих оргазмів відбуваються саме завдяки стимуляції клітора. Ти можеш зробити це сама, а можеш залучити коханого чоловіка. Якщо твій клітор розташований близько до піхви, його стимулюватиме член під час сексу автоматично.

Вагінальний: є думка, що насправді такий оргазм досягається саме завдяки непрямій стимуляції клітора. Проте, все індивідуально – жінки отримують оргазм від вагінального сексу без огляду на думку вчених. Це відбувається завдяки чуттєвості піхви, стимуляції точки G та твоєї загальної збудженості. Чим більше тебе збуджує твій партнер, тим більша ймовірність оргазму.

Анальний: сфінктер має величезну кількість нервових закінчень, стимуляція яких морже призвести до оргазму. Не всі жінки отримують задоволення від проникнення, втім, пестощі у цій ділянці приносять задоволення 40% жінок. Понад 67% з них спершу не вважали такий вид сексу приємним, а потім почали насолоджуватися.

Стимуляція сосків: активує ті самі зони мозку, які активуються під час генітальної стимуляції, так само індукується виділення окситоцину.

Оргазм від фантазій/образів: черговий доказ, що жіночий оргазм починається саме в мозку. Дослідження підтверджують, що еротичні фантазії активують первинну та вторинну сенсорну кору, зони сенсорно-моторної інтеграції, лімбічні структури та компоненти “системи винагороди”. Простіше кажучи, ти можеш кінчити просто від уявлень про секс.

Це звісно не повний перелік. Певні жінки можуть відчути оргазм зокрема і від стимуляції шийки матки. До того ж типи можуть поєднуватися, спільно призводячи тебе до екстазу. 

5. Оргазму може й не бути

Погані новини – 5-10% жінок не відчувають оргазм. Добрі новини – це не вирок, а переважно наслідок станів, на які ти цілком здатна вплинути. Депресія, стрес, проблеми зі здоровʼям, певні ліки та навіть соціально-культурні упередження й соромʼязливість можуть вплинути на твоє задоволення. Наука знає одне: якщо ти здорова, впевнена в собі та щаслива жінка, якщо ти любиш свого партнера та довіряєш йому, займаєшся сексом, коли справді цього хочеш – аноргазмія тобі не світить.

І наостанок, розвінчання міфу

Певний час вважалося, що оргазм відіграє роль у заплідненні. Мовляв, скорочення піхви та матки під час оргазму допомагають спермі швидше зустрітися з яйцеклітиною. Зараз вчені погоджуються, що це могло відігравати свою роль у минулому, проте наразі оргазм – це просто приємний (добре, дуже приємний) бонус.

Про жіноче щастя

Щаслива жінка – здорова та обізнана! Чим більше ти розумієш своє тіло та розум, свої бажання та потреби, тим радіснішим є твоє життя незалежно від життєвих обставин. Власне цьому і присвячена діяльність Школи Жіночого Здоровʼя.

Бажаємо тобі здорових сексуальних стосунків та яскравих оргазмів!

Детальніше про те, як поліпшити своє сексуальне життя Наталя Сіліна розповідає у курсі Чесні відповіді на інтимні питання про секс і твоє задоволення. Більше про своє здоровʼя та тіло ти можеш дізнатися з курсів: Дорослішаємо разом – дівчинка стає жінкою, Все про тебе. Як це — бути Жінкою, Все про тебе 35+.

Знайти свого лікаря ти завжди можеш у медичному центрі Ліор.

Підготовлено “Школою жіночого здоров’я dr.Silina”, журналістка Марія Зав‘ялова

Усі матеріали опубліковані на сайті “Школа жіночого здоров‘я dr.Silina” пройшли рецензію лікаря гінеколога-ендокринолога, засновниці освітнього проєкту, кандидата медичних наук, Наталі Сіліної.

Зміст

Раджу прочитати