fbpx

Трихомоніаз – що варто знати про найпростішого паразита

Ця підступна хвороба не викликає симптомів, може спричинити чимало проблем, втім, лікується. Поговоримо про трихомоніаз.

Що таке трихомоніаз

Немає нічого простішого ніж підхопити це найпоширеніше у світі невірусна інфекція, що передається статевим шляхом (ІПСШ). У 2020 році Всесвітня Організація Охорони здоровʼя нарахувала 156 мільйонів заслаблих на трихомоніаз – і це навіть більше, ніж тих, хто мав більш “популярний” хламідіоз.

Головним чинником такої кількості хворих є відсутність симптомів. Малесенький одноклітинний паразит Trichomonas vaginalis, який викликає трихомоніаз, не поспішає заявляти про свою присутність в організмі. Проте може сильно йому нашкодити. Тож чим раніше виявлена ця бактерія в організмі, тим легше її позбутися під час лікування.

Причини трихомоніазу

Все просто – секс з проникненням. Зараження відбувається і під час гетеросексуального, і гомосексуального контакту – трихомонада в цьому сенсі дуже толерантна. Проте толерантність закінчується на статі та віці, адже жінки хворіють на трихомоніаз частіше ніж чоловіки, а з віком шанси жінок заразитися зростають. Якщо в тебе більше за одного статевого партнера, ти маєш у 4 рази більше шансів заразитися трихомоніазом.

Варто слухати свого лікаря та користуватися презервативами – єдиними методом контрацепції, який захищає від захворювань ІПСШ.

Трихомоніаз також може передатися новонародженому під час пологів.

Навіть за відсутності жодних симптомів зараження не уникнути! Ти також можеш хворіти на трихомоніаз нескінченну кількість разів, бо імунітету від цього паразиту не існує. Єдиним захистом є презерватив одягнений до контакту з геніталіями партнера.

Симптоми трихомоніазу

Більшість людей навіть не відчують зараження. 70% хворих не мають жодних симптомів. Якщо ж вони зʼявляються, то ти відчуєш їх у період від 5 до 28 днів.

  • Свербіж, подразнення, почервоніння та печіння у піхві;
  • Болісні відчуття під час сечовипускання та частіші позиви до туалету;
  • Виділення з неприємним запахом, можливо рясніші ніж зазвичай, жовтого або зеленого кольору;
  • Біль під час сексу, або навіть кровʼяні виділення після нього.

Чоловіки відчують такі ж симптоми в інтимній зоні.

Які ускладнення може спричинити трихомоніаз

Уразливість до інших інфекцій значно збільшується у хворих на трихомоніаз. І головною загрозою звісно є ВІЛ. Паразит робить судини та шкіру геніталій крихкішими, тож підхопити чи передати вірус імунодефіциту стає легше. Власне як і інші інфекції, що передаються статевим шляхом.

Однак це не все.

Ускладнення у жінок

Ускладнення у чоловіків

Крім того, і чоловіки, і жінки мають ризик розповсюдження інфекції на інші органи репродуктивної або сечовивідної системи. Проте це буває нечасто.

Як лікувати трихомоніаз

Доведеться пити антибіотики, які призначить лікар. Під час терапії слід утримуватися від вживання алкоголю, адже це не лише зробить її неефективною, а може призвести до нудоти та блювання.

Лікуватися необхідно разом з партнером, навіть якщо він/вона не має жодних симптомів. Курс антибактеріальних препаратів потрібно пропити повністю, хай як добре ти себе почуваєш. Також треба утримуватися від сексу ще принаймні тиждень після лікування. Далі – робиш тест, і за умови негативного результату в тебе та партнера – можете поновити сексуальні стосунки.

Як показує мій особистий досвід, а також досвід моїх колег з усього світу, важливо лікуватися всім сексуальним партнерам разом. Варто утримуватися від сексу з проникненням, доки всі сексуальні партнери не отримують негативний тест на трихомоніаз після лікування.

За 18 років роботи з пацієнтами, які мали генітальний трихомоніаз, у 20% єдиною скаргою було запалення суглобів. Їм шукали ревматоїдний артрит, але коли вони за моєю порадою проходили обстеження на цю інфекцію, тест на трихомоніаз був позитивний. Вони проходили лікування проти трихомонад і запалення суглобів зникало.

Гінеколог-ендокринолог Наталя Сіліна

Проте! Використання якісних презервативів з неперевіреним партнером може убезпечити тебе і від ускладнень, і від необхідності приймати антибіотики. А також від переривання грудного вигодовування, адже антибіотики потрапляють в грудне молоко і можуть нашкодити дитині. Секунди, витрачені на вдягання презерватива, можуть зберегти тижні лікування та реабілітації твого організму.

Як я казала, імунітету не існує. Паразит залюбки відвідає твій організм знову під час незахищеного сексу з зараженим партнером, а приблизно 20% людей отримують трихомоніаз протягом трьох місяців після лікування.

Тож обирай безпечний секс та залишайся здоровою!

Більше про своє здоровʼя та тіло ти можеш дізнатися з наших курсів: Дорослішаємо разом – дівчинка стає жінкою, Все про тебе. Як це — бути Жінкою, Все про тебе 35+.

Знайти свого лікаря ти завжди можеш у медичному центрі Ліор.

Підготовлено “Школою жіночого здоров’я dr.Silina”, журналістка Марія Зав‘ялова

Усі матеріали опубліковані на сайті “Школа жіночого здоров‘я dr.Silina” пройшли рецензію лікаря гінеколога-ендокринолога, засновниці освітнього проєкту, кандидата медичних наук, Наталі Сіліної.

Зміст

  • Раджу прочитати