Омолодження шкіри – найкращі й безпечні методики

Старіння – це комплекс змін у нашому організмі, і це не лише про зморшки. Втім, саме вони найбільше засмучують, і тут медицина, косметологія та фармакологія змагаються, пропонуючи різноманітні варіанти омолодження шкіри. Як обрати ефективний та безпечний – у новому матеріалі.

Старіння – це шлях в один бік. І хоча певні люди старіють швидше за інших, ми всі піддаємося невблаганним наслідкам старіння. Шкіра на обличчі та в зоні декольте потерпає найпершою. Тонкі лінії та зморшки, втрата еластичності, погрубішення текстури та зміна кольору. Проте добра наука на боці Жінки, тому пропонує численні можливості уповільнити процес старіння.

У новому матеріалі Школи Жіночого Здоровʼя Dr. Silina розповідаємо про найсучасніші anti-age методики.

У виборі методики проти старіння відштовхуємося від конкретних проблем. Найпоширеніші процедури омолодження поділяються на кілька основних груп: комплексний догляд за обличчям, ін’єкції та філери, лазерне лікування та різні продукти для місцевого застосування. Але почнемо з головного.

Профілактика старіння шкіри

Коли ми старіємо, колаген і еластин руйнуються в шкірі, внаслідок чого вона стає більш в’ялою та схильною до утворення зморшок. Вплив ультрафіолетового (УФ) світла та певні звички, зокрема куріння та вживання алкоголю, а також вплив гормонів стресу, ще більше руйнують колаген.

Сталі вирази обличчя, наприклад звичка жмуриться або хмуриться, призводять до постійних зморшок навколо очей або на лобі. І кремами чи сироватками це не виправити.

Окрім одного.

Використання SPF (Sun Protection Filters) – сонцезахисних фільтрів з рівнем 15 та вище. Це найпростіший та найважливіший спосіб уповільнити процес старіння. Наносьте засіб зранку на всі відкриті сонцю ділянки вашого тіла та поновлюйте захист приблизно кожні 90 хвилин протягом дня. За даними Управління продовольства та медикаментів США (FDA), використання протисонцевого крему з SPF 15 або вище в поєднанні з іншими заходами, зокрема носіння сонцезахисних окулярів і уникнення полуденного сонця, може допомогти запобігти й раку шкіри.

Найкращою стратегією профілактики шкідливої ​​дії вільних радикалів також є добре відрегульований спосіб життя (обмеження калорій, виключення алкоголю та паління, догляд і фізичні вправи), низький рівень стресу та збалансоване харчування, включаючи їжу, багату антиоксидантами.

Все це згодиться і тоді, коли ти обираєш методи омолодження, про які піде далі.

старіння

Комплексний догляд за обличчям проти старіння

Наразі є два найкращі методи з догляду за обличчям та зоною декольте, які значно сповільнюють старіння – терапія збагаченою тромбоцитами плазмою (PRP) і мікроголкова терапія. 

Терапія збагаченою тромбоцитами плазмою (PRP – Platelet-Rich Plasma)

Цю процедуру ще називають “вампірською підтяжкою обличчя”, бо ту плазму беруть з вашої крові, конкретніше, венозної. За допомогою спеціальної центрифуги відокремлюють плазму й власне тромбоцити у великій концентрації. Цей розчин далі вводять у будь-яку область, яку ви хочете омолодити чи відновити – зазвичай це обличчя, але цей магічний еліксир також чудово допомагає в усуненні різноманітних гінекологічних проблем, зокрема синдрому сухої вагіни. Це може здатися неприємним, але насправді це безпечний, неінвазивний і дуже простий процес.

Вся сила у тромбоцитах, що містять фактори росту, які стимулюють:

  • Синтез колагену
  • Оновлення шкіри
  • Ріст клітин
  • Регенерацію тканин

Тромбоцити — це такий собі гібрид клітини та молекули. Вони мають дивовижну відновлювальну здатність до згортання, яка у великих концентраціях оздоровлює шкіру, і не лише її. Зокрема плазмотерапію успішно застосовують проти облисіння.

Оскільки кров ваша, тіло засвоїть її без ускладнень. Процедура фактично імітує власний процес загоєння організму: без хімічних чи сторонніх речовин і алергічних реакцій. 

Після інʼєкції плазма вивільняє свої фактори росту, стимулюючи клітини навколо та збільшуючи їх об’єм. Це зменшує тонкі лінії та зморшки, надсилаючи сигнал до клітин, аби вони прийшли виправити місце пошкодження. Приплив відновлювальних клітин покращує загальну якість, текстуру та пружність обробленої шкіри. Ви можете отримати кілька ін’єкцій навколо вашої цільової області. Зморшки та в’ялість – до побачення!

старіння anti-age
Засновниця Школи Жіночого Здоровʼя Наталя Сіліна під час процедури

У клініці засновниці Школи Жіночого Здоровʼя Dr. Silina “Ліор” використовується швейцарська система Regen Lab. Саме центрифуга та пробірки цієї системи дозволяють отримати цілий і неушкоджений тромбоцит. Унікальна технологія, підтверджена клінічними дослідженнями, дозволяє не лише омолоджувати шкіру, а й лікувати запалення, алопецію, ортопедичні та гінекологічні проблеми.

Мікроголки

У цій процедурі шкіру з косметичними проблемами піддають уколам за допомогою маленьких голок, аби підвищити вироблення колагену. На шкірі створюється кілька дрібних проколів або мікротравм. Це стимулює природний процес загоєння шкіри, виробляючи новий еластин і колаген, які є важливими будівельними блоками здорової шкіри. Колаген робить шкіру міцнішою, еластин забезпечує м’якість і гнучкість, разом забезпечуючи молодший вигляд шкіри. Цей процес чудово поєднується з плазмотерапією, посилюючи ефект обох процедур.

Мікроголки також застосовують для лікування рубців від акне, вітиліго та алопеції.

Хімічний пілінг і мікродермабразія

Ці процедури проти старіння також часто застосовуються на обличчі, шиї, руках і спині. Під час хімічного пілінгу місцеві засоби (наприклад, саліцилова або гліколева кислота) наносяться на шкіру, а потім змиваються, щоб видалити мертві клітини шкіри, що допомагає зменшити лінії та зморшки. Мікродермабразія використовує механічний пристрій для аналогічного відлущування мертвих клітин шкіри, покращуючи клітинний обмін, що робить шкіру відновленою та гладшою.

Слід зазначити, що хімічний пілінг є більш інвазивною процедурою, ніж, наприклад, плазмотерапія, тож знадобиться від двох днів до тижня для загоєння шкіри. Мікродермабразія є більш лагідною для шкіри, але все залежить від обладнання – зокрема використання кристалів збільшить період, необхідний для реабілітації.
Водночас ці методи показують меншу ефективність проти старіння ніж попередні.

Харчування антиейдж | Як уповільнити старіння організму

Ін’єкції та філери проти старіння

Цей пункт скоріш про попередження. Адже інʼєкції популярними препаратами на кшталт ботулотоксину та заповнення шкіри філерами має купу побічних ефектів, позбавляє вас міміки у зонах застосування та може навіть змінити обличчя до невпізнаваності або спотворити його. Прикладів від селебріті повно у мережі, тож будьте уважні та обережні.

Ботулотоксин

Більш відомий як ботокс. Ботулінічний токсин – це дуже потужний нейротоксин, одна з найотруйніших біологічних речовин, який виробляється з бактерій Clostridium botulinum. Це спороутворююча грампозитивна анаеробна бактерія. Для практичного застосування використовуються чотири серотипи бактерії, в косметології – продукти трьох серотипів А. Крім цього, ботулотоксин схвалений до лікування зокрема хронічних мігреней, церебрального паралічу, блефароспазму, косоокості, гіпергідрозу та нетримання сечі через гіперактивність сечового міхура.

Усі серотипи перешкоджають нейронній передачі, блокуючи вивільнення ацетилхоліну, основного нейромедіатора в нервово-м’язовому з’єднанні, викликаючи параліч м’язів. Ефект від ін’єкції ботулотоксину А, який застосовують у косметології, проявляється поступово протягом двох-десяти днів та зазвичай триває три-шість місяців. Якщо просто, омолоджувальний ефект досягається через розслаблення мʼяза й розгладження відповідної ділянки.

Важливо, аби для інʼєкції застосовувалися лише ліцензовані препарати, а спеціаліст мав відповідну кваліфікацію. Неліцензовані для людей продукти можуть викликати зараження ботулізмом, а неправильне введення – призвести до спотворення рис обличчя. Крім того, важливо дотримуватися правил після інʼєкції, зокрема не розчісувати місце введення, адже токсин діятиме на всі мʼязи, до яких зможе “дотягнутися”.

старіння anti-age
Важливо обрати безпечний спосіб омолодження, який підходить саме тобі

Філери

Це загальна назва для низки препаратів, головний anti-age ефект яких полягає у заповненні зморшок спеціальними речовинами або власним жиром. Їх також використовують для повернення обʼєму на певних ділянках обличчя чи їхнього збільшення. Найпопулярніший приклад – це збільшення губ.

Види філерів
  • Гіалуронова кислота – природна речовина, яка вже міститься у твоїй шкірі й допомагає підтримувати її гладкою та зволоженою. ГА-наповнювачі зазвичай м’які та гелеподібні. Ефект триває від 6 до 12 місяців або довше, поки організм поступово та природним чином не поглине частинки. Більшість філерів з гіалуроновою кислотою містять лідокаїн, аби мінімізувати дискомфорт під час і після лікування.
  • Гідроксиапатит кальцію – також природна речовина, яка міститься переважно в наших кістках. Це мікроскопічні частинки кальцію у формі гелі. Консистенція цього наповнювача зазвичай густіша, ніж у наповнювача з гіалуроновою кислотою, ефект триває довше – орієнтовно 12 місяців для більшості пацієнтів. 
  • Полімолочна кислота – біосумісна (тобто безпечна для використання в організмі), біорозкладна синтетична речовина. Її багато років використовували в медичній індустрії, зокрема для виробництва розчинних швів. Продукти з полімолочною кислотою технічно класифікуються як “стимулятори колагену”, оскільки їхній основний механізм розгладження зморшок полягає в допомозі твоїй шкірі відновити природний колаген – сам гель-наповнювач розчиняється через кілька днів після процедури. Полімолочна кислота зазвичай використовується для лікування глибоких мімічних зморшків, і ефект може тривати понад 2 роки.
  • Поліметилметакрилат – синтетична біосумісна речовина, яка використовується в медицині, зокрема у виробництві контактних лінз. У шкірних наповнювачах ПММА має форму “мікросфери” або крихітної кульки, яка залишається під шкірою на невизначений час, щоб забезпечити постійну підтримку..
  • Власний жир – єдине ін’єкційне лікування наповнювачами, яке потребує хірургічного втручання, але результати можуть зберігатися протягом багатьох років. Твій жир збирають з іншої ділянки тіла, очищують та вводять в обличчя, щоб допомогти повернути об’єм щокам, скроням, нижнім повікам або іншим ділянкам. Ін’єкції жиру вимагають спеціальної підготовки, їх має виконувати лише досвідчений, сертифікований косметичний хірург.

Остання порада важлива для всіх інʼєкцій, це тонка робота, яку можна довірити лише професіоналу. 

Лазерна терапія

Це загальна назва для всіх процедур з відновлення поверхні шкіри за допомогою лазеру, також відоме як лазерне шліфування. Воно з високою точністю видаляє шкіру шар за шаром. Нові клітини, зокрема колаген та еластин, які утворюються під час загоєння, надають шкірі більш підтягнутий і молодий вигляд. Дослідження показують, що лазерне шліфування за допомогою вуглекислого газу зменшує появу зморшок на 45% більше ніж через два роки після лікування.

Лазерне шліфування буває абляційним: коли клітини шкіри випаровуються під впливом високої температури – та неабляційним: глибина проникнення променів менша, нагрів також знижений, проте й ефект не настільки суттєвий. Є також процедури, коли два методи поєднують, а також коли шкіри піддають дії лазера точково – такий метод називається фракційним. Він також використовується проти акне, розтяжок та пігментних плям.

Хоч метод і є доволі популярним, він має багато протипоказань та низку ризиків після застосування.

Протипоказання:

  • герпес
  • епілепсія
  • цукровий діабет
  • свіжа засмага
  • запалення
  • вагітність і період лактації
  • серцево-судинні захворювання
  • вік до 25 та після 60 років
  • фізичні ушкодження шкіри (подряпини, садна)
  • вживання препаратів, що підвищують світлочутливість шкіри
  • онкологічні, гострі інфекційні й хронічні захворювання у важкій фазі

За два тижні до та після процедуру потрібно припинити паління та приймання препаратів, які можуть вплинути на згортання крові, наприклад аспірину, ібупрофену чи вітаміну Е.

Побічні ефекти:

  • Опіки або інші травми від тепла лазера;
  • Рубцювання;
  • Бактеріальна інфекція;
  • Реактивація герпесу;
  • Зміни пігментації шкіри, включаючи ділянки темнішої або світлішої шкіри.

Ну і головне – тривалий реабілітаційний період. Окрім скоринки, яка зберігатиметься протягом кількох днів, почервоніння зберігатиметься принаймні місяць після процедури. Крім того, доведеться обмежувати перебування на сонці, не відвідувати сауну і басейн та утримуватися від вживання солоної їжі.

АНТИ-ЕЙДЖ та БАДи: для краси та молодості, проти безсоння, стресів та для підтримки здоров’я

Продукти для місцевого застосування

Це креми та сироватки для шкіри, які звісно набагато менш ефективні, ніж апаратні методики, проте коштують дешевше й не потребують реабілітації.

Найкращими зволожувальними засобами вважаються ті, що містять гіалуронову кислоту, котра втягує воду в шкіру, і ті, що містять кераміди – ліпідні молекули верхнього шару епідермісу, які є “цементом”, що зʼєднують його клітини. Саме вони допомагають створити здоровий шкірний бар’єр і підтримувати вологість. Хороші результати демонструють також ретинол та бакучіол компоненти (останній навіть краще) у косметичних засобах.

Загалом, професійні продукти проти старіння, які поширюються лише в кабінетах спеціалістів, будуть ефективнішими, ніж ті, які ти можеш замовити в Інтернеті або знайти у крамниці.

Головне, не забувайте використовувати зволожувальний крем щоразу після застосування активних противікових продуктів!

Бажаємо задоволення від життя в будь-якому віці!

А для цього треба дати про своє здоровʼя та розумітися на його потребах! Тобі в поміч наші курси, які присвячені всім етапам розвитку Жінки: Дорослішаємо разом – дівчинка стає жінкою, Все про тебе. Як це — бути Жінкою, Все про тебе 35+.

Знайти свого лікаря ти завжди можеш у медичному центрі Ліор.

Підготовлено “Школою жіночого здоров’я dr.Silina”, журналістка Марія Зав‘ялова

Усі матеріали опубліковані на сайті “Школа жіночого здоров‘я dr.Silina” пройшли рецензію лікаря гінеколога-ендокринолога, засновниці освітнього проєкту, кандидата медичних наук, Наталі Сіліної.

Зміст

Раджу прочитати