fbpx

Жовте тіло в житті Жінки – що це та як впливає на гормони

Щомісяця наше тіло створює нову залозу – жовте тіло. Про функції цього дивовижного органу, що таке кіста жовтого тіла та як вона проявляється – далі.

Жовте тіло – це фабрика з виробництва гормону прогестерону, яка з’являється на місці виходу яйцеклітини. Якщо у Жінки хронічно не відбувається овуляція, тоді й жовте тіло в її організмі не з’являється. Внаслідок цього є загроза хронічної недостатності прогестерону.

Саме з фолікула, з якого виходить яйцеклітина, утворюється жовте тіло. Воно починає виробляти прогестерон, таким чином готуючись до вагітності. У цій, другій, фазі циклу в нас знижується лібідо, адже статевий потяг – це першою чергою інструмент нашої репродуктивної системи.

жовте тіло
Яєчник жінки

Кіста жовтого тіла

Розміри жовтого тіла досягають іноді 5 см, що називається вже кістою жовтого тіла, яка проявляється наступними симптомами:

 • Нудота;
 • Болісна менструація;
 • Болісний статевий акт;
 • Нагрубання молочних залоз;
 • Біль, що ниє, в ділянці стегон;
 • Плюс пара кілограмів в другу фазу циклу;
 • Болі внизу живота, що ниють або/та тягнуть;
 • Відчуття здуття та переповненості в животі.

ВАЖЛИВО!!!
Кісти жовтого тіла не вимагають оперативного лікування!

Вони не видаляються хірургічно і розсмоктуються протягом 1-3-х менструальних циклів.

Жовте тіло це маленька залоза внутрішньої секреції

Вона кожен цикл з’являється, працює 10-14 днів і потім зникає.

Від того, наскільки якісно працює ця фабрика, залежить:

 • Фертильність жінки;
 • Розслабленість і спокій;
 • Відсутність ПМС;
 • Рясність і болючість менструації.

Зниження роботи жовтого тіла називається – недостатність лютеїнової фази.

Дослідження підтверджують: відсутність жовтого тіла, зокрема під час процедури ЕКО, майже вдвічі збільшують ймовірність кровотечі або викидня в першому триместрі.

Жовте тіло на УЗД

Стабільно хорошу роботу жовтого тіла забезпечують нормальні рівні гормонів Щитоподібної Залози. Зниження її функції та стрибання гормонів стресу призводять до розвитку недостатності лютеїнової фази й в підсумку до вище перелічених симптомів!

І якщо вони є, звертайся до лікаря та вчасно подбай про себе.

Всім 💗 і пам’ятаємо: отримала знання – передай подрузі. Знай основи свого гормонального здоров’я, ділись з дочкою, подругою, колегою! Це рятує від кругів пекла під назвою “ходіння по лікарях”!

Звертайся за допомогою до клініки Ліор, якщо відчуваєш будь-які симптоми, а краще – на планові обстеження. Це найкращий спосіб визначити проблему на ранній стадії та запобігати ускладненням.

Читай детальніше про харчування та вітаміни під час підготовки до вагітності. Як ефективно готуватися до вагітності – у курсі Підготовка до вагітності.

Більше про своє здоровʼя та тіло ти можеш дізнатися з моїх курсів: Дорослішаємо разом – дівчинка стає жінкоюВсе про тебе. Як це — бути ЖінкоюВсе про тебе 35+.

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експертка UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст