fbpx

Це міф! Чи існує поняття “різного лібідо” в партнерів?

Ви впевнені, що знаєте значення слова "лібідо"? Вірите, що воно може відрізнятися? Якщо відповідь ствердна – хутчіше читайт матеріал, де лікарка-гінеколог Наталя Сіліна розвінчує черговий міф!

Лібідо та сексуальне бажання – синоніми? Чи ні? А лібідо та статева конституція? Розбираємо черговий міф разом зі Школою жіночого здоровʼя Dr. Silina.

Міф про “різне лібідо” в партнерів був сформований саме завдяки гендерним стереотипам та незнанню, що таке лібідо.

Що таке лібідо й від чого воно залежить

Лібідо в кожного своє, ріднесеньке, і залежить від купи факторів, на кшатлт:

  • кількості та якості сну;
  • гарної роботи щитоподібної залози, яєчників та яєчок, наднирників;
  • знання своєї анатомії та своїх потреб;
  • кількості білків та корисних жирів у раціоні;
  • наявності нестачі певних вітамінів та мікроелементів;
  • виконання правил психогігієни, режиму праці та відпочинку.

А справді різною буває статева конституція

Статева конституція – це сукупність стійких біологічних властивостей організму, що склалися під впливом спадковості та умов розвитку у внутрішньоутробному періоді та ранньому дитинстві. Вона визначає індивідуальний рівень сексуальних потреб, межі статевої активності й опір статевої сфери подразникам зовнішнього середовища. Є одним з аспектів загальної конституції людини та визначає інтенсивність сексуальних проявів, тобто статевий темперамент.

Від статевої конституції залежить індивідуальна стійкість сексуальної функції до негативних впливів низки факторів, на кшталт хронічного стресу.

Розрізняють три типи статевої конституції незалежно від статі: сильна, середня та слабка.

Так у жінки може бути сильна конституція, а в чоловіка і середня, і слабка. Важливо! Слабка статева конституція не означає слабка ерекція!!! Це про потребу у сексуальному збудженні та його реалізації.

Визначаються вони за допомогою урахування антропометричних, фізіологічних та соціальних ознак. Та аби приборкати всі упередження, які можуть виникати після цих назв, поясню.

лібідо та статева конституція
Слабка статева конституція не дорівнює незадовільному сексуальному життю

Ще раз наголошую: люди, які мають слабку чи середню статеву конституцію в рівній мірі можуть бути задоволеними чи занедбаними у своєму сексуальному житті, так само як і люди з сильною.

Якщо дуже схематично схарактеризувати, то типи статевих конституцій зображають, як часто людина потребує статевого збудження та розрядки. За спостереженням дослідників, найчастіше люди, утворюючи пару, мають якщо не однакові, то близькі типи статевої конституції. Звісно що втримати стосунки людям з полярними конституціями набагато важче. Але знов: науково доведено, що взаємодія пари полягає в тому, що вона дорощує та пристосовує один тип до іншого, та у підсумку маємо “середній темп”, який стане прийнятним для обох. Зазвичай на таку “адаптацію” йде від трьох до пʼяти років, деколи до семи. Та хай яким антинаучним може здатися наступне визначення, але вчені, понуривши голови, на питання “як же протриматися стільки часу до того пристосування?” відповідають одне – любов, взаємні інтереси, цілі й рух в одному напрямку.

А тепер про справді різне у жінок та чоловіків: про копулятивний цикл

Копулятивний цикл – це весь комплекс проявів, які спостерігаються у людини в процесі інтимної близькості. Так от, в жінок і чоловіків він дещо різниться за складовими стадіями та в підсумку за тривалістю, через особливості фізіології та нейро-гуморальної регуляції.

До прикладу:
У чоловіка стан від виникнення статевої домінанти (початку ерекції) до точки неповернення (після якої настає еякуляція) в нормі триває від трьох хвилин. У жінки, мало того, що збудження починається від попередніх ласк, та стану до тієї самої точки має тривалість в нормі від 11-16 хвилин, так ще й після оргазму жінка деякий час лишатиметься у збудженому стані, тобто спроможна повертатися від цього стану до оргазму знову і знову, якщо буде така потреба. В чоловіка ж після еякуляції настає період неможливості збудження, принаймні якийсь час, скільки саме залежатиме від віку та статевої конституції чоловіка.

А детальніше про лібідо ви можете дізнатися з відео на моєму Youtube каналі.

Лібідо: чому зникає сексуальне бажання і як підняти лібідо

А більше відповідей про лібідо та сексуальне задоволення Жінки можна дізнатися з вебінару Чесні відповіді на інтимні питання про секс і твоє задоволення.

Всім 💗

З повагою та любов‘ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експертка з сексуальної освіти UNFPA

  • Мій екаунт