fbpx

Чому піхва суха

Дискомфорт в інтимній зоні – це не вирок! Якщо ти відчуваєш сухість у вагіні, знайди нижче свою проблему та розвʼяжи її.

Жіноча піхва – орган ніжний та чутливий. Тож дискомфорт у цій інтимній зоні знижує якість життя та впливає на стосунки з чоловіком. Далі ти знайдеш топ 10 причин сухості вагіни, а значить зможеш усунути те, що спричиняє її в тебе.

Поняття “Піхва”

Піхва – це інтимний орган жінки, який складається з вульви – зовнішня частина та вагіни – внутрішня складова піхви. Хронічна сухість може виникати як у вульві, так й у вагіні, але зазвичай трапляється в обох складових.

Що таке “суха піхва”

Після мого виступу на фестивалі з темою “Сексуальне здоров’я пари” до мене підійшов чоловік 23-25 років і запитав: “Так ви за чи проти змащування?”

А ось скарги, які я неодноразово чула у своїй практиці:

Моїй дівчині не зовсім комфортно під час статевого акту. Може краще використовувати лубрикант?

Мало смазки під час сексу…

Постійно чухається, свербить…

Відчуття асфальту, що тріснув…

Перелік скарг в цьому стилі нескінченний.

Однозначно, на “суху” не корисно… але чому сухо? Зволоженість слизових інтимної зони – це дуже потужний критерій рівня сексуального збудження вашої партнерки та критерій сексуального та репродуктивного здоров’я.

Я давно у своїй роботі ввела в ужиток фразу “синдром сухої вагіни”.

Мікрофлора жіночої вагіни. Чому спринцевання – це зло.

Дуже часто Жінки займаються самолікуванням, думаючи що у них вічна “молочниця”. А насправді це виснажена, висушена піхва внаслідок гормонального дисбалансу, і не тільки.

Хто знайомий зі мною, той неодноразово чув від мене фразу “наша вульва – наше друге обличчя”, яке вимагає такого ж ніжного, щоденного й інтимного догляду.

Топ 10 причин “сухої вагіни”:

 • Зниження жіночих гормонів – естрогенів. Це один з найбільш ранніх ознак, і про це мало хто з жінок знає.
 • Зниження роботи її величності, щитоподібної залози.
 • Недостатня кількість води за добу. Наші слизові на 90% складаються з води. Багато моїх пацієнток відзначають зменшення дискомфорту, нормалізувавши водний режим.
 • Зниження запасів заліза та анемії як більш серйозного прояву латентного дефіциту заліза. Дорогі мої, якщо у вас рясні менструації або ви не вживаєте червоне м’ясо, дуже важливо перевірити рівень феритину та гемоглобіну.
 • Використання для догляду за інтимною зоною антисептичних або антибактеріальних засобів, дитячого мила, гелів для душу. Ніжна Інтимна пінка без хімічних консервантів – запорука комфорту вашої вульви та сексуального здоров’я.
 • Порушення в методиці модного зараз “лазерного омолодження”, коли просто трапляється опік слизової вагіни. До речі, це ми більш детально обговорили на семінарі “Жіноче тіло: міфи та реальність“.
 • Тривалий прийом комбінованих гормональних контрацептивів (частіше гормонального кільця). Для кожної жінки це дуже індивідуально. У моїй практиці зустрічалися пацієнтки, у яких симптом “сухої вагіни” виникав через пʼять років приймання протизаплідних пігулок, і ті, у кого слизові висушувалися через шість місяців від початку використання гормонального кільця. Подивіться відео про контрацепцію на моєму Youtube каналі.
 • Наявність сексуального партнера з хронічним простатитом (детально це розбирали на семінарі “Здоров’я коханого чоловіка“).
 • Відсутність корисних жирів в раціоні. Я неодноразово в своїй практиці зустрічала дівчат 14-18 років, які виснажували себе дієтами без жирів, що призводило і до втрати естрогенів, і до роздратованої слизової інтимної зони.
 • І так, росте в усьому світі алергія на латекс. Тому краще використовувати безлатексні презервативи.

Я не проти використання лубрикантів та змазок.

Але за умови, що вони на водній основі, ними не намагаються вирішити проблеми інтимної зони, змазка гіпоалергенна, дотримується температурний режим зберігання та терміни використання.

Більше про наше “друге обличчя” на моєму Youtube каналі.

Лабіопластика, інтимна пластика, аномальна форма малих статевих губ | Здоров’я та краса вульви

Всім безпечного й емоційного сексу!

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна ❤️

гінеколог-ендокринолог,

експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст

 • Мій екаунт