fbpx

Чому піхва суха?

Дискомфорт в інтимній зоні – це не вирок! Якщо твоя піхва суха, знайди причину в матеріалі нижче та розвʼяжи її.

Жіноча піхва – орган ніжний та чутливий. Тож дискомфорт у цій інтимній зоні знижує якість життя та впливає на стосунки з чоловіком. Далі ти знайдеш топ 10 причин сухості вагіни, а значить зможеш усунути те, що спричиняє її в тебе.

Поняття “Піхва”

Піхва – це інтимний орган жінки, який складається з вульви – зовнішня частина та вагіни – внутрішня складова піхви. Хронічна сухість може виникати як у вульві, так й у вагіні, але зазвичай трапляється одночасно.

Що таке “суха піхва”

Після мого виступу на фестивалі з темою “Сексуальне здоров’я пари” до мене підійшов чоловік 23-25 років і запитав: “Так ви за чи проти змащування?”

А ось скарги, які я неодноразово чула у своїй практиці:

Моїй дівчині не зовсім комфортно під час статевого акту. Може краще використовувати лубрикант?

“Постійно чухається, свербить…”

“Бракує зволоження під час сексу…”

“Відчуття асфальту, що тріснув…”

Перелік скарг в цьому стилі нескінченний.

Однозначно, “всуху” не корисно… але чому сухо? Зволоженість слизових інтимної зони – це дуже потужний критерій рівня сексуального збудження вашої партнерки та критерій сексуального та репродуктивного здоров’я.

Я давно у своїй роботі ввела в ужиток фразу “синдром сухої вагіни”

Мікрофлора вагіни та чому спринцювання – це зло

Дуже часто Жінки займаються самолікуванням, думаючи що у них вічна “молочниця”. А насправді це виснажена, висушена піхва внаслідок гормонального дисбалансу, і не тільки.

Хто знайомий зі мною, той неодноразово чув від мене фразу “наша вульва – наше друге обличчя”, яке вимагає такого ж ніжного, щоденного й інтимного догляду.

Топ 10 причин “сухої вагіни”:

 1. Зниження жіночих гормонів – естрогенів. Це один з найраніших ознак, і про це мало хто з жінок знає.
 2. Зниження роботи щитоподібної залози.
 3. Недостатня кількість води за добу. Наші слизові на 90% складаються з води. Багато моїх пацієнток відзначають зменшення дискомфорту, нормалізувавши водний режим.
 4. Зниження запасів заліза та анемії як серйознішого прояву латентного дефіциту заліза. Дорогі мої, якщо у вас рясні менструації або ви не вживаєте червоне м’ясо, дуже важливо перевірити рівень феритину та гемоглобіну.
 5. Використання для догляду за інтимною зоною антисептичних або антибактеріальних засобів, дитячого мила, гелів для душу. Ніжна інтимна пінка без хімічних консервантів – запорука комфорту вашої вульви та сексуального здоров’я.
 6. Порушення в методиці модного зараз “лазерного омолодження”, коли просто трапляється опік слизової вагіни. До речі, це ми детальніше обговорили на семінарі “Жіноче тіло: міфи та реальність“.
 7. Тривале приймання комбінованих гормональних контрацептивів (частіше гормонального кільця). Для кожної жінки це дуже індивідуально. У моїй практиці зустрічалися пацієнтки, у яких симптоми “сухої вагіни” виникали за пʼять років приймання протизаплідних пігулок. Траплялися й ті, у кого слизові висушувалися через шість місяців від початку використання гормонального кільця.
 8. Сексуальний партнер з хронічним простатитом (детально про це у семінарі “Здоров’я коханого чоловіка“).
 9. Відсутність корисних жирів в раціоні. Я неодноразово у своїй практиці зустрічала дівчат 14-18 років, які виснажували себе дієтами без жирів. Це призводить і до втрати естрогенів, і до подразненої слизової інтимної зони.
 10. І так, в усьому світі зростає кількість випадків алергії на латекс. Тож краще використовувати презервативи без латексу.

Суха піхва та лубриканти

Я не проти використання лубрикантів та змащення.

Але за умови, що вони на водній основі й ними не намагаються розв’язувати проблеми інтимної зони. Крім того, лубрикант має бути гіпоалергенним, зберігатися за потрібної температури й використовуватися до завершення терміну придатності.

Більше про наше “друге обличчя” на моєму Youtube каналі.

Лабіопластика, інтимна пластика, аномальна форма малих статевих губ | Здоров’я та краса вульви

Більше про своє здоровʼя та тіло ти можеш дізнатися з моїх курсів: Дорослішаємо разом – дівчинка стає жінкоюВсе про тебе. Як це — бути ЖінкоюВсе про тебе 35+.

Знайти свого лікаря ти завжди можеш у медичному центрі Ліор.

Всім безпечного й емоційного сексу!

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна ❤️
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст

 • Раджу прочитати