fbpx

Гігієна перед інтимними стосунками та після

Пристрасть – це чудово, проте гігієна інтимної зони важливо і необхідно. Тоді у вас та вашого партнера буде справді чиста насолода!

Гігієна – одна з базових речей в такому близькому типі контакту як секс. Проте гігієна статевих органів має свої особливості. Нижче детально про те, як підготувати своє тіло до інтимної близькості.

Гігієна сексу: основні засади

Підготовка до сексу. Тут йдеться не лише про інтимну зону. Чисте тіло та приємний запах з рота, відсутність надто різких парфумів – все це допомагає зосередитися на задоволенні. Я не кажу про власний запах тіла, який навпаки збуджує, просто чисте тіло.

Якщо для контрацепції ви використовуєте сперміцидні креми/свічки/вагінальні таблетки, омивати вульву та пеніс з милом (навіть інтимним) не можна за 2 години до та 2 години після контакту. Річ у тім, що це руйнує активну речовину та знижує контрацептивну дію сперміцидного засобу. Промивання зовнішніх геніталій і головки пеніса, відсунувши крайню плоть, теплою водою, буде достатньо.

Гігієна, що точно зашкодить

Є категорія жінок і чоловіків, які не використовують презерватив. Натомість одразу після сексу миють пеніс і зрошують вагіну антисептичними розчинами, зокрема мірамістином, цитеалом, хлоргексидином. Чому ці засоби шкідливі?

 • Порушують співвідношення гарної та умовно поганої флори зовнішніх геніталій обох статей. Це сприяє формуванню хронічного запального процесу інтимної зони як у жінок, так і в чоловіків.
 • Формують бактерії, нечутливі (резистентні) до сучасних антибіотиків.
 • Руйнують поверхню слизових, спричиняючи її атрофію (витончення). У підсумку виникає свербіння, печіння та зрештою призводить до болісного статевого акту не лише в жінок, але й у чоловіків.
 • Сприяють розвитку алергії інтимної зони на все: від презерватива до звичайної бавовняної спідньої білизни!
Про інтимну гігієну, гострики та лікування запалення

Інші гігієнічні процедури перед статевим актом

 • Підстригти нігті коротко (для чоловіків);
 • Помити руки рідким засобом (добре, кускове теж підійде);
 • Повідомте вашому партнерові/партнерці про наявність генітального герпесу в стадії загострення. Зауважте, що герпетичні бульбашки можуть бути зовсім непомітні серед волосяного покриву інтимної зони, але при цьому вони дуже висококонтагіозні (заразні). В такому разі презерватив не врятує від інфікування здорового партнера;
 • Інтимна зачіска (як на мене, достатньо просто акуратної стрижки) у партнерів обох статей, але тут фантазії можуть бути безмежні. На мою думку, обережними треба бути лише з пірсингом. Будь-яка травматизація геніталій може перетворитися в хронічний дискомфорт в інтимній зоні!
 • Випити склянку чистої води без газу або з журавлиною після статевого акту й спорожнити сечовий міхур (профілактика посткоїтальних циститів) – актуально для обох статей;
 • Омити геніталії водою або пінкою для інтимної гігієни після сексуального контакту.

Секс-іграшки

Незалежно від того, чи використовуєте ви секс-іграшку для соло-сексу, чи разом з партнером, важливо мити її після кожного використання. Виділення та бактерії можуть накопичуватися на іграшках, тому варто регулярно їх мити.

І хочу нагадати, що гігієна це частина прелюдії. Ви готуєтеся і вже фантазуєте…

Корисно було?

Тоді діліться корисною та перевіреною інформацією, адже вона попереджає дурниці та міфи, які приросли до сексуального життя в нашому суспільстві!

А детально про твоє задоволення я розповідаю на вебінарі Чесні відповіді на інтимні питання про секс і твоє задоволення. Вся необхідна інформація про тебе, твоє здоровʼя та сексуальне життя міститься у моєму курсі Все про тебе. Як це – бути жінкою.

Знайти свого лікаря ти завжди можеш у медичному центрі Ліор.

Всім 💞 і насолоди від усього, що ви робите у вашому житті!

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст

 • Раджу прочитати