fbpx

Що таке овуляція та які ознаки дозрівання й виходу яйцеклітини

Щомісяця жіноче тіло вирощує фолікул з яйцеклітиною, готову прийняти сперматозоїд та перетворитися на нове життя. Як відбувається овуляція?

Когда происходит овуляция

Зазвичай овуляція (розрив стінки фолікула та вихід яйцеклітини) трапляється, коли фолікул досягає розміру 18-22 мм (ще більше інформації про це в моєму відео про менструальний цикл).

Отже, зростав, зростав і виріс. Домінантний фолікул з яйцеклітиною.

Яєчник жінки

Овуляція: порушення

Іноді яєчник не отримує команди від головного мозку або просто не чує її – не навчився або навпаки розучився. В такому разі фолікул далі росте, перетворюючись в персистувальний. Далі він може сягнути розмірів понад 35 мм й перетворитися в кісту жовтого тіла, яка зі стартом менструації розсмоктується. Переважно розсмоктується.

Бувають ситуації, коли домінантний фолікул змінює намір рости та розвиватися раніше. Просто на півдорозі до овуляції він зупиняється та йде в атрезію, тобто знову зменшується у розмірі.

Все як в житті. Завжди є вибір шляху розвитку!

Овуляція: ознаки

Сигнал 1

Під дією естрогенів, які активно виробляє фолікул, що зростає, в цервікальному каналі утворюється тягуча прозора слиз (дивись на відео нижче). Рясні слизові виділення – це сигнал організму, що невдовзі, протягом 48 годин, відбудеться овуляція. Завдання цього рясного цервікального слизу допомогти сперматозоїдам скоріше подолати канал в шийці матки та потрапити в її порожнину.

Цервікальний канал

Сигнал 2

Мам, чому, якщо в ці дні я повинна бути максимально привабливою, мене так “посипало”?

Дівчина-підліток під час дорослішання

Розрив головного фолікула відбувається завдяки різкому стрибку лютеїнізувального гормону. Ось він і є причиною висипань з боків від підборіддя в ці дні.

Сигнал 3

“Фертильні дні” – так лікарі називають 48 годин з моменту овуляції й 24 години до неї. Це час, максимально сприятливий для зачаття. І з огляду на природні інстинкти, лібідо в ці дні також посилюється в рази у більшості жінок, але є нюанси. Детальніше в моїй статті про різне лібідо партнерів і в моєму інстаграмові – пост про сексуальне бажання.

Сигнал 4

Овуляторні болі. Деякі жінки відчувають біль різної інтенсивності під час розриву домінантного фолікула. Незначна чутливість – це варіант норми. Біль – привід звернутися до гінеколога.

А якщо вас турбує хронічний дискомфорт в області інтимної зони, то стаття Чому піхва суха вам стане у пригоді.

Всім 💕 і пам’ятаємо: отримала знання – передай подрузі. Діліться корисною та перевіреною інформацією з іншими жінками, аби якомога більше жінок були здоровими та щасливими.

Залишайся здоровою!

А для цього треба дбати про своє здоровʼя та розумітися на його потребах! Тобі в поміч наші курси, які присвячені всім етапам розвитку Жінки: Дорослішаємо разом – дівчинка стає жінкоюВсе про тебе. Як це — бути ЖінкоюВсе про тебе 35+.

Знайти свого лікаря ти завжди можеш у медичному центрі Ліор.

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст

  • Раджу прочитати