fbpx

Роль вітаміну D у здоров’ї Жінки

Останнім часом про вітамін D та його нестачу в організмі не говорять хіба що з праски. А як об’єктивно оцінити, чи вистачає його в організмі?

Справді зараз дуже багато вчених приділяє увагу вітаміну D і його впливу на людину. Мені як гінекологу хотілося б насамперед акцентувати, як вітамін D впливає на жіночий організм.

Вітамін D та його важливість для жіночого здоровʼя

Дослідження показують, що низький рівень вітаміну D пов’язаний з ризиком порушення фертильності, розвитку ендометріозу та синдрому полікістозних яєчників. Дослідження демонструють вищі показники прееклампсії, передчасних пологів, бактеріального вагінозу та гестаційного діабету у вагітних жінок з низьким рівнем вітаміну D.

Брак вітаміну D може стати причиною депресії або синдрому хронічної втоми.

У журналі Алергології та клінічної імунології (The Journal of Allergy and Clinical Immunology (JACI) було опубліковано дослідження про вплив сигаретного диму на рівень вітаміну D3. Було встановлено, що особи, які є активними курцями або схильні до пасивного паління, піддаються вищому ризику розвитку дефіциту вітаміну D3, що призводить до збільшення респіраторних захворювань, зокрема астми та синуситів.

Як безпечно відпочивати

Як часто потрібно перевіряти рівень вітаміну D у дорослих і дітей? Які аналізи здавати?

Рекомендацій щодо питання “як часто потрібно перевіряти рівень вітаміну D” для здорових людей немає. Вважається, що з профілактичною метою можна перевіряти рівень вітаміну D в осінньо-зимовий період, особливо це стосується жителів північних країн. Вітамін D має 2 форми: вітамін D2 і вітамін D3, а також кілька метаболітів. У нашому організмі ці форми перетворюються в активний метаболіт вітаміну D – 25-гідроксивітамін-Д, також відомий як 25 (OH) D.

Вагітність і вітамін D

Дорогі вагітні жінки, вітамін D відповідальний за засвоєння кальцію в кишківнику, і його нестача в організмі призводить до того, що скільки б сиру та інших продуктів, які містять кальцій, ви не з’їли, все одно кальцій не засвоюється. Але малюк все одно отримає необхідний йому кальцій, але з ваших кісток і зубів!!!

Також доведено:

  • Дефіцит вітаміну D під час вагітності підвищує ризик для малюка мати ожиріння та цукровий діабет в дитячому віці;
  • Брак вітаміну D підвищує ризики щодо розвитку прееклампсії (ускладнення вагітності, яке проявляється підвищенням артеріального тиску та появою білка в сечі);
  • Низький рівень вітаміну D підвищує ризик розвитку інсулінорезистентності, аутоімунних, кардіологічних та онкологічних захворювань;
  • Основне джерело вітаміну D – яєчний білок, червона риба, перебування на сонці в ранкові години без протисонцевого крему з 7:00 до 9:00;
  • Приймання 2000 – 4000 МО вітаміну D під час вагітності профілактує передчасні пологи (але самолікуванням не займаємося!).
ГВ та вітамін D

Дорогі Жінки, написала все це для того, щоб ви обговорили зі своїм лікарем рівні вітаміну D у своєму організмі та підібрали профілактичну або лікувальну дозу!

Ми разом формуємо ком’юніті сучасних щасливих й обізнаних жінок!
Тому прошу ваші репости, бо відомо #отримала_знання_передай_подружці.

А ще більше інформації про тебе, твоє тіло й процеси, що в ньому відбуваються – у моєму курсі Все про тебе. Як це — бути жінкою.

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експертка UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Звертайся за допомогою до клініки Ліор, якщо відчуваєш будь-які симптоми, а краще – на планові обстеження. Це найкращий спосіб визначити проблему на ранній стадії та запобігати ускладненням.

Зміст

  • Раджу прочитати