fbpx

Щоденна гігієна: топ фактів

Щоденна гігієна відіграє важливу роль у здоровʼї жінки. Як правильно доглядати за тілом та піхвою і чого в жодному разі робити не можна.

Щоденна гігієна – це те, на чому має розумітися кожна жінка. Важливо навчати свою доньку з раннього віку, а коли вона дорослішає й наступає перша менструація – пояснити принципи догляду й у новому періоді її життя.

Далі топ фактів, які допоможуть тобі доглядати за своїм “другим обличчям” ефективно та безпечно.

Факт 1. Щоденна гігієна потребує індивідуальних засобів.

Рідке мило на відміну від кускового гігієнічніше по суті. Втім, можливо, ти живеш сама та сушиш мильце після кожного використання. Далі кладеш його в суху провітрювану коробочку – звісно, в такому разі – на здоров’я.

Про інтимну гігієну, гострики та лікування запалення

Факт 2. Тіло не потребує щоденного намилювання.

Гігієни зі звичайними засобами потребують лише окремі частини тіла. І інтимна гігієна не входить в цей перелік за невеликим виключенням.

  • Руки, адже чисті руки – профілактика передачі багатьох інфекцій;
  • Попа після кожного акту дефекації;
  • Обличчя – щоденне змиття макіяжу спеціальними засобами для обличчя, але також і зволоження;
  • Інтимна зона. Це 2 рази на день – водою або спеціальним засобом для інтимної гігієни, наприклад, пінкою від Dr. Silina. Підбери її згідно зі своїм віком.

Насправді для більшості частин нашого тіла цілком достатньо чистої проточної води. Після фізичного навантаження чи тренувань можна просто прийняти душ без додаткових засобів.

Факт 3. Правильна щоденна гігієна позбавляє від дискомфорту.

Як показує мій досвід, у жінок будь-якого віку питання з хронічним дискомфортом в інтимній зоні вирішується найчастіше за допомогою ліквідації трусів-стрінгів і підбору якісного засобу для інтимної гігієни. Про інші розповсюджені причини дискомфорту, зокрема синдром сухої вагіни, я розповідаю у статті Чому піхва суха.

Факт 4. Вологі серветки не є засобом повсякденної гігієни.

Вологі серветки не замінюють водних процедур, навіть найніжніші із серії “для новонароджених”. Звісно, у разі неможливості подбати про інтимну зону в інший спосіб, краще мати під рукою саме такі. Однак, постійне використання може спричинити дискомфорт, і навіть порушення мікрофлори твоєї піхви.

Факт 5. Щоденна гігієна після туалету.

На відео знято формат найгігієнічнішого унітаза ! Тому, якщо у вашій школі чи дитячому садочку залишився такий, радійте! Це дуже крута профілактика дерматитів (гнійників) попи! Наприклад, в Британії, дана проблема, як і резистентна гонорея дуже популярні! Не можна садити свою голеньку попу на суспільну поверхню.

Важлива проточна вода та після ванни важливо обполоснути тіло й інтимну зону проточною водою. Дівчаткам, аби уникнути подразнення слизової вульви, не рекомендується приймати ванну з піною, краще просто чиста вода.

Факт 6. Щоденна гігієна та парфумовані засоби.

Дівчаткам до 18 років рекомендовано використання aluminum salt free Deo, тобто дезодоранти без солей алюмінію.

Факт 7. Видалення волосся.

Інтимна зачіска фізіологічно – це вкритий волосяним покровом лобок і великі статеві губи. Наявність волосся навколо анального отвору не є проявом порушення жіночого здоров’я, але ми любимо, щоб гарненько…

Отже, шугаринг, воскова та лазерна епіляція безпечні за умови використання якісних матеріалів і апарату в руках майстра професіонала! Памʼятаймо, що після таких процедур необхідно доглядати за інтимною зоною протягом тижня засобами з пантенолом.

Про гігієну перед інтимними стосунками та після читайте тут.

Діліться корисною та перевіреною інформацією з іншими жінками, що б допомогти більшій кількості жінок бути здоровими та щасливими.

Адже щаслива жінка – здорова та обізнана!

Більше про своє здоровʼя та тіло ти можеш дізнатися з моїх курсів: Дорослішаємо разом – дівчинка стає жінкоюВсе про тебе. Як це — бути ЖінкоюВсе про тебе 35+.

Знайти свого лікаря ти завжди можеш у медичному центрі Ліор.

Всім 💕

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст

  • Раджу прочитати