fbpx

Відчуття голоду може уповільнити старіння

Давно доведено, що обмеження кількості їжі є корисним, але нове дослідження показало, що саме лише відчуття голоду може уповільнити старіння.

Дослідники Мічиганського університету вивчали мух, аби довести, що відчуття голоду має здатність уповільнювати процес старіння. І в них вийшло!

Як вивчали вплив відчуття голоду

Вчені викликали голод у дрозофіл кількома способами. Змінювали кількість амінокислот з розгалуженим ланцюгом (BCAA), а пізніше дозволити мухам вільно харчуватися дріжджами або цукром. Ті, яких годували їжею з низьким вмістом BCAA, споживали більше дріжджів, ніж цукру у порівнянні з мухами, яких годували їжею з високим вмістом BCAA. Така перевага дріжджів перед цукром є одним із показників голоду.

Дослідники відзначили, що така поведінка не була пов’язана з калорійністю їжі з низьким вмістом BCAA, адже ці мухи споживали більше їжі та більше калорій. Тобто дрозофіли були ситими, але їм штучно викликали почуття голоду.

Щоб розглянути відчуття голоду окремо від складу дієти, дослідники використали унікальну техніку, активуючи нейрони, пов’язані з потягом до голоду у мух. Вони впливали на комах червоним світлом, ця техніка має назву оптогенетика. Мухи споживали вдвічі більше їжі, ніж ті, які не піддавалися впливу світлового подразника. Ті ж, яких піддавали впливу червоного світла, також жили значно довше, ніж мухи без такого впливу.

Результати дослідження

Дрозофіли, які все життя харчувалися їжею з низьким вмістом BCAA, жили значно довше, ніж ті, харчування яких містило багато BCAA. Проте сама лише обмежена калорійність має менший ефект ніж спільно з відчуттям голоду.

Обмеження калорійності збільшує тривалість життя піддослідних тварин.  Це демонструє, що сам по собі голод також може збільшити тривалість життя плодових мушок.  Голод, викликаний або позбавленням мух амінокислот з розгалуженим ланцюгом (зокрема, ізолейцину), або оптогенетичною стимуляцією нейронів мозку, пов’язаних з мотивацією до їжі, подовжував тривалість їхнього життя. 

Редактор журналу the Science Л. Браян Рей

Простіше кажучи, відчуття голоду сповільнювало старіння, навіть якщо комаха наїлася досхочу. Неважливо, скільки їжі всередині, головне відчувати голод, саме це сповільнює процес старіння.

Автори зазначають, що слід бути обережним, перш ніж застосовувати результати до людей. Проте “є всі підстави очікувати, що виявлені механізми, ймовірно, модулюватимуть почуття голоду в інших видів”.

Далі американські вчені планують дослідити, як бажання їсти для задоволення, яке присутнє як у мух, так і у людей, може бути пов’язане з тривалістю життя.

Водночас нагадаємо, що брак здорової їжі є вкрай небезпечним для вагітних жінок та немовлят, що довело нещодавнє дослідження.

Зміст

  • Раджу прочитати