fbpx

Вміст гормонів у протизаплідних пігулках можна зменшити

Навіть якщо значно знизити вміст гормонів в оральних контрацептивах та інших методах контрацепції, вони все ще будуть ефективними.

Загальний вміст гормонів можна знизити на 92% у контрацептивах, які містять лише естроген, і на 43% у контрацептивах, які містять лише прогестерон. Про це йдеться в новому спільному дослідженні, в якому взяли участь вчені з Філіппін, Сполучених Штатів та Данії.

Крім того, за словами дослідників дози можна ще більше зменшити, комбінуючи ці гормони.

Оптимальний вміст гормонів для найкращої контрацепції

Дослідники з Університету Філіппін Діліман у Кесон-Ситі використовували комп’ютерну модель менструального циклу. Вони також додали реальні дані про рівень гормонів у 23 жінок віком від 20 до 34 років із нормальними менструальними циклами.

Їхнє комп’ютерне моделювання показало, що найефективніше вводити естрогенний контрацептив у середині фолікулярної фази менструального циклу. Вона починається з першого дня місячних. Протягом 14 днів вміст гормонів прогестерону та естрогену зростає, а далі починається овуляція й лютеїнова фаза.

Ризик приймання гормональних препаратів

Ускладнення високих доз гормонів включають тромбоз, інфаркт міокарда, легеневу емболію та інсульт. Серед побічних ефектів – нудота, чутливість грудей, здуття живота та зміни настрою. 

Менший вміст гормонів своєю чергою зменшує ризик розладів.

Детальніше про різні методи контрацепції зібрали у цьому гайді.

Протягом багатьох років безпечніша контрацепція була досягнута шляхом зменшення дози гормональних контрацептивів. Наше дослідження пропонує метод, як можна придушити овуляцію. Коли буде доступно більше даних, нашу математичну модель можна поєднати з моделлю фармакокінетики, щоб отримати схеми дозування для кожного пацієнта.

Авторка дослідження Бренда Лін Гевіна, Інститут математики Філіппінського університету Діліман, Кесон-Ситі 

Висновки вчених

З появою повністю автоматизованого пристрою для доставлення гормонів, зокрема інтравагінальних прототипів пристрою для великої рогатої худоби, безперервне введення гормонів для значного зниження доз екзогенних гормонів у людей становить інтерес. Водночас так само можна використовувати методи, які вже є в наявності: імпланти, пластирі та внутрішньовагінальні спіралі з прогестероном. Останній метод має окремі переваги, зокрема допомагає від рясних менструацій.

Результати дослідження можуть дати клініцистам рекомендації щодо оптимального режиму гормональної контрацепції, що викликає ановуляцію.

Зокрема, було несподівано, що теоретично наша математична модель показала, що лише 10% від загальної дози екзогенних естрогенів під час постійного приймання може забезпечити контрацепцію, якщо ця доза ідеально підібрана за часом.

Авторка дослідження Бренда Лін Гевіна

Зміст

  • Раджу прочитати