fbpx

Вагінальні мазки найліпше виявляють ІПСШ

Вагінальні мазки є ефективнішими за аналіз сечі, коли треба перевірити наявність певних типів інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

Нове дослідження вказує на те, що вагінальні мазки трохи точніші для виявлення ІПСШ, ніж аналізи сечі. Йдеться насамперед про хламідіоз, трихомоніаз та гонорею у жінок.

Причина дослідження

Вказані вище захворювання є серед тих, що найчастіше передаються статевим шляхом. У 2020 році хламідіоз діагностували у 129 мільйонів людей у світі, трихомоніаз – у 156 мільйонів, гонорею – у 86 мільйонів людей.

Чим раніше їх діагностують, тим ефективніше й швидше проходитиме лікування. Це своєю чергою допомагає запобігти ускладненням та подальшому розповсюдженню цих хвороб.

Тож дослідники з Університету Алабами в Бірмінгемі (UAB) вирішили проаналізувати найкращий спосіб тестування на ІПСШ. Хоча вагінальні мазки є рекомендованим типом аналізу, замість них часто використовують зразки сечі.

Вагінальні мазки точніші ніж зразки сечі

Вчені провели систематичний пошук у декількох базах даних і визначили 28 статей, що відповідають вимогам. Серед них 30 з порівняннями для хламідіозу, 16 з порівняннями для гонореї та девʼять з порівняннями для трихомоніазу. Вони виявили, що об’єднані оцінки чутливості для вагінальних мазків були вищими, ніж для зразків сечі. Зокрема, оцінки чутливості для вагінальних мазків і сечі, відповідно, становили 94,1% і 86,9% для хламідіозу, 96,5% і 90,7% для гонореї та 98,0% і 95,1% для трихомоніазу.

ІПСШ, включені в дослідження, зазвичай не виявляються в уретрі. Вони з’являються в аналізах сечі лише в тому разі, якщо клітини шийки матки або піхви потрапили в зразок сечі.

Висновки вчених

Ми сподіваємося, що докази, представлені в нашій статті, заохотять медичних працівників використовувати найновіші рекомендації CDC* щодо тестування та лікування ІПСШ під час прийнятті клінічних рішень. Дані нашого огляду підтверджують тип генітального зразка, рекомендований CDC у жінок для лабораторного тестування на хламідіоз та гонорею.

Керівник дослідження Крістал Аарон

Доктор філософії та менеджер клінічних даних в UAB Крістал Аарон додає, що використання сечі для тестування може призвести до хибнонегативних результатів. Це означає неліковані інфекції, розповсюдження захворювань та вищий ризик ускладнень для жінок, зокрема безпліддя. Саме тому вагінальні мазки повинні бути рекомендованим методом для тестування.

Звісно вагінальні мазки більш інвазивні, тому жінки часто обирають аналіз сечі. Втім ризики від нелікованих венеричних захворювань набагато перевищують дискомфорт. 

Висновки опублікували у науковому виданні “Аннали сімейної медицини“.

Наші наступні кроки включають подальше вивчення додаткових статей, в яких для тестування на Trichomonas vaginalis використовувалися як сеча, так і вагінальні мазки. Ми хочемо остаточно визначити, який тип зразків найкраще підходить для тестування на трихомоніаз у жінок (оскільки в нашому метааналізі це не було статистично значущим). Крім того, ми збираємося і далі досліджувати найкращі практики діагностики ІПСШ.

Керівник дослідження Крістал Аарон

*Центри з контролю та профілактики захворювань в США — федеральна агенція міністерства охорони здоров’я США.

Зміст

  • Раджу прочитати