fbpx

Чому під час війни зникає менструація?

Сучасну українську Жінку ніхто не готував до війни. Але природа має певні захисні механізми, направлені на збереження життя дорослої жінки. Зникнення менструації або її затримка – це природний захист чи сигнал серйозного порушення здоров'я жінки? Читай далі та розповсюджуй серед інших Жінок!

Менструація – результат складного репродуктивного процесу в жіночому організмі під назвою овуляція. Тож не дивно, що такі екстремальні умови як війна можуть змінити цикл або навіть спричинити аменорею, тобто відсутність місячних.

Чому зникає менструація

У світовій історії лікарі вже не раз помічали, що під час війни у жінок зупинялась менструальна функція. Причина цьому колосальний стрес, з яким організм намагається боротись, і його головною ціллю є збереження життя Жінки. 

Головну роль грає саме психологічний стрес та тривога, але не варто забувати про фізичний та аліментарний стрес. Фізичні перенавантаження, відсутність якісного сну та харчування також можуть також впливати на розвиток аменореї (відсутності менструації). Як це відбувається?

Стрес – це сигнал організму, що необхідно адаптуватись й у відповідь вивільнюється адреналін та кортизол.

Більше про стрес у відео на Youtube каналі Школи жіночого здоровʼя: що таке стрес, причини гострого та хронічного стресу та як на все це реагує наше тіло.

У звичайних умовах вдається впоратись з новими умовами й мозок нагороджує нас дофаміном за успішну роботу та гарну реакцію. Проте якщо виділяється забагато кортизолу або реакція затягується на тривалий проміжок часу і причину стресу не вдається ліквідувати, відбувається так званий дистрес. В цей момент головний мозок припиняє давати сигнал яєчникам випрацьовувати “жіночі гормони” і відкладає можливість завагітніти на більш вдалий чи безпечний час.

Місячні, менструація під час війни
Стрес може викликати аменорею на певний час

Хочу зазначити, що кожен організм унікальний і по різному може реагувати на стрес. У когось можуть початись кров’янисті виділення, у когось менструація стане нерегулярною чи припиниться, а у когось змін не відбудеться – це індивідуально. Проте естроген та прогестерон необхідний нам не лише для вагітності, але й відіграє важливу роль в організмі жінки. Ці гормони потрібні й для стабілізації настрою, й для здоров’я серцево-судинної системи та кісток.

Припустимо, що менструація припиняється чи стає нерегулярною до 3 місяців. Але чим довше триває аменорея, тим важче відновлюється менструальний цикл, тому що матка стає несприйнятливою.

Як допомогти собі у відновленні менструації

Насамперед важливо знайти доступний спосіб зменшити рівень стресу за допомогою:

  • якісного сну
  • творчості та сміху
  • самомасажу шийно-комірцевої зони
  • достатнього харчування
  • помірних фізичних навантажень, зарядки чи дихальних вправ

Якщо не вдається самостійно покращити свій стан – зверніться до лікаря, також наразі діють служби підтримки психологічного стану. Дбайте про себе та своє здоров’я.

А ось відео з мого Youtube каналу, де ви можете дізнатися про менструацію детальніше:

Все, що треба знати про менструальний цикл

А тут я розповідаю про техніки, які допомагають приборкати стрес і ті, які насправді не працюють:

Як впоратися зі стресом АСМР, медитація, алкоголь, марихуана чи спорт

Ще більше інформації про тебе, твоє тіло й процеси, що в ньому відбуваються – у моєму курсі Все про тебе. Як це — бути жінкою.

Найти своего врача ты всегда можешь в медицинском центре Лиор.

Зміст

  • Раджу прочитати