fbpx

Інтерв’ю Наталі Сіліної для Superwoman

Про жіноче здоровʼє та роботу гінеколога, про ставлення жінок до себе та що допомагає жінці бути здоровою та щасливою – в інтервʼю засновниці Школи жіночого здоровʼя Наталі Сіліної

Марія Зав'ялова

Вашій увазі інтервʼю гінеколога-ендокринолога Наталі Сіліної для журналу Superwoman, яке завжди актуально. Ви також можете побачити свіжіше інтервʼю Наталі каналу ТалаБачення.

Якісний сон та їжа, правильні фізичні навантаження, регулярні медитації та оргазми допоможуть сучасній жінці-трудоголіку залишатися здоровою та красивою.

Інтервʼю Наталі Сіліної для Superwoman

Передмова авторки Катерини Смотрич.

Ми познайомилися з Наталею кілька років тому, коли вона замінювала мого лікаря-гінеколога. До вагітних потрібен особливий підхід, і я була приємно здивована, що з Наталею було комфортно і спокійно. Жодних залякувань, зойків, жодного сюсюкання та суворих поглядів.

Зі сторінок Наталі в соціальних мережах про жіноче здоров’я я дізналася більше, ніж за 30 років свого життя до зустрічі з нею. Вона створила корисний проєкт Школа жіночого здоров’я Dr.Silina, вона не боїться гострих тем, руйнує міфи та стереотипи, має глобальну місію, гідну справжньої супервуман.

Про все це, важливе та актуальне, у нашому інтерв’ю з кандидатом медичних наук, спеціалістом зі збереження репродуктивного здоров’я, акушером-гінекологом Наталею Сіліною.

Наталю, як ти вибрала професію? Ким хотіла стати у дитинстві?

Любов до професії лікаря я ввібрала з молоком матері в буквальному значенні цього слова. Я народилася в сім’ї андролога (чоловічий гінеколог) та гінеколога. Фахівцем із жіночого здоров’я хотіла бути завжди. Як і у всіх студентів-медиків, був період, коли я хотіла стати хірургом, але це швидко минулося. Зростала в атмосфері розмов про здоров’я чоловіків та жінок, сім’ї загалом.

Як лікар-гінеколог ти супроводжуєш планування та ведення вагітності. Що для тебе найскладніше у твоїй роботі?

Одне з найнеприємніших і найважчих відчуттів навалюється, коли на УЗД в ембріона чи плода не бачу серцебиття. Завмерлі вагітності та багато інших жіночих хвороб, дуже табуйовані, як і вся тематика жіночого здоров’я в цілому. За все своє “репродуктивне” життя практично кожна третя жінка переживає досвід втрати вагітності, але про це не заведено говорити. І жінка, дізнавшись про завмирання вагітності, відчуває не тільки біль втрати, а й почуття провини, самотності, неповноцінності.

Уяви, якби дівчинка-підліток знала про те, що до 12 тижнів відбувається природний відбір, то в майбутньому при виникненні подібної ситуації, ступінь психологічної травми була б набагато меншою.

Інтервʼю Наталі Сіліної для Superwoman

Іноді вимотують негативні тести на вагітність замість довгоочікуваних двох смужок.

вагітність пологи інтервʼю
Наталя Сіліна під час прийому

Як тобі вдається зберегти баланс та спокій, маючи щодня справу з дуже різними, не завжди легкими випадками?

Girls talks. Посиденьки в жіночому колі дуже балансують. Останні дослідження показали добрі результати когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) у боротьбі з хронічним стресом. Людською мовою КПТ – це методика зняття стереотипів, створення позитивного мислення та знаходження нового нестандартного шляху розвʼязання звичної проблеми чи подразника.

Так от коли освічені жінки регулярно діляться особистим досвідом, це і є варіант КПТ. Так що, Катерино, ти молодець, тому що конференція Superwoman, це те місце, де жінки чують особисті історії про різні життєві ситуації та можуть відчути, що у всіх жінок проблеми однакові та шляхи їхнього усунення теж насправді однакові.

Скажи, за останні 5 років ставлення жінок до свого здоров’я якось змінилося? Що на це впливає?

Американці витрачають мільйони на медицину, яка запобігає розвитку хвороби, тому що лікування хвороби коштує мільярди в масштабах країни.

Дедалі більше жінки у нашій країні усвідомлюють необхідність профілактичної медицини та розуміють важливість регулярного консультування у стоматолога, гінеколога-ендокринолога та не просто з метою щорічно профілактичного огляду, а саме з метою створення індивідуальної програми щодо збереження свого здоров’я.

Моя улюблена фраза Щаслива жінка здорова та обізнана підтверджена американськими дослідженнями, які показали, що чим освіченіша жінка, тим вищий рівень її здоров’я.

Інтервʼю Наталі Сіліної для Superwoman

Адже тоді вона чітко знає всі процеси, що відбуваються в її організмі, що є норма, а що – ні і коли потрібно звертатися за медичною допомогою.

Як жінці-трудоголіку зберегти своє жіноче здоров’я? Що впливає на усвідомлене ставлення до свого здоров’я та як взагалі на це вплинути?

Якісний сон та їжа, правильні фізичні навантаження, регулярні медитації та оргазми допоможуть сучасній жінці-трудоголіку залишатися здоровою та красивою.

Чи існують наразі якісь державні програми зі збереження здоров’я жінки чи порятунок потопельників все ще в руках самих потопельників?

В Україні в будь-якій державній жіночій консультації за місцем проживання можна безоплатно пройти скринінг на рак шийки матки, який, на жаль, “молодшає”.

Це мазок (ПАП-тест) з цервікального каналу та поверхні шийки матки, який лікар-цитолог розглядає під мікроскопом і дає висновок, чи є у даної жінки передракові зміни чи ні. Щорічне складання ПАП-тесту дозволяє знизити ризик раку шийки матки на 93%.

Розкажи, як статеве виховання підлітків впливає на ситуацію з кількістю ранніх вагітностей у нашій країні? Коли починати говорити про секс із дітьми?

Численними дослідженнями доведено, що статеве виховання (sexual education) дітей не просто знижує кількість абортів, а є запорукою здорової нації. Статеве виховання – це не про презервативи, а про виховання здорової психічно та фізично особистості.

Діти мають знати свою анатомію. Людина, яка не знає, як влаштований її організм, не може чітко сформулювати свої скарги у разі виникнення хвороби, що затягує постановку діагнозу.

Інтервʼю Наталі Сіліної для Superwoman

У 6 років дитина повинна знати, звідки беруться діти. Середній вік менструації 11-12 років, сексуального дебюту 14,7 років. Тому в початковій школі дітям розповідають про зміни в їхньому організмі на початку статевого дозрівання. Причому дівчатка та хлопчики повинні знати, що відбувається у представників протилежної статі. Статистика така, що до 90% учнів початкової школи мають досвід перегляду порно, що веде до неправильного сприйняття свого тіла, порушує етапи сексуального розвитку. Статеве виховання – це також навчити свою дитину дружити як з представниками своєї статі, так і з представниками протилежної.

Я можу помилятися, але, як на мене, більшість жінок дізнаються про існування хвороб, що передаються статевим шляхом, вже в жіночій консультації. Що робити батькам? Як соціум має готувати молодих людей до життя в сучасному світі?

Не треба вигадувати велосипед. Необхідно використати успішний досвід інших країн та адаптувати його до наших реалій. Не всі жінки знають, що вульва та вагіна – це різні анатомічні назви. Тому треба починати з власної освіти. Принаймні прочитати двотомник “Дітям про секс. Дорослі відповіді на дитячі питання”.

Гінеколог-ендокринолог Наталя Сіліна інтервʼю
Під час виступу на конференції “Дорослішаємо разом” для батьків дівчат підлітків від Школи жіночого здоровʼя Dr. Silina

Останні кілька тижнів соцмережі говорять про проєкт ЖИВИ СМІЛИВІШЕ, присвячений замовченню проблеми місячних. Це хайп та піар чи важлива соціальна ініціатива? Наскільки подібні проєкти потрібні та важливі?

Катерино, ця ініціатива нічого спільного не має з пропагандою жіночого здоров’я! Звичайна реклама компанія, що продає жіночі гігієнічні засоби. Рік тому я запропонувала висвітлювати реальні проблеми жіночого здоров’я кільком блогерам жіночої статі та жіночим інтернет-виданням, але особливого інтересу це не викликало.

На жаль, певний відсоток жінок жіноче здоров’я асоціюють із соромом!

Інтервʼю Наталі Сіліної для Superwoman

Говорити про проблему критичних днів треба. Жінки мають знати, що можна і потрібно лікувати рясні та болючі менструації. Чоловіки теж повинні бути обізнані про процеси, що відбуваються в організмі коханої жінки.

Ти організувала Dr.Silina Школа жіночого здоров’я. Розкажи більше про цей проєкт, його місію та важливість. Чому вирішила діяти рішуче? Що ти хочеш зробити, яка місія?

Місія глобальна! Я щиро вірю і це доведено багатьма американськими дослідженнями, що від рівня освіченості жінки залежить не лише рівень її власного здоров’я та щастя, а й щастя її дітей. Тому шлях один – ділитися знаннями.

У мене так склалося в житті, що я з 14 років навчаюсь за межами України. Школу я взагалі закінчувала у США. Знаючи як гінеколог гострі жіночі теми, я їх розкриваю на семінарах та лекціях, руйнуючи міфи та стереотипи, що знімає тривожність у жінок та дає можливість бути щасливою.

Місія закладена в моїх улюблених хештегах: #щаслива_жінка_здорова_та_обізнана й #отримала_знання_передай_подружці

Інтервʼю Наталі Сіліної для Superwoman

Так що я просто не маю права не давати жінкам те, що посилить радощі та попередить прикрощі.

Деякі дівчата у свої 10-11 років ще не знають, що таке менструації.

Більшість не знають про поняття інтимної зони, вульви тощо, й тому не можуть чітко сформулювати скарги та проблему, з якою звернулися.

Я дуже вдячна ініціативним мамам, які запрошують до школи, щоб я розповіла доньками про жіноче здоров’я та період дорослішання і щоб я відповіла на всі питання, зокрема про перший секс. Це питання дуже хвилює не лише мам, а й самих дівчат. Я опублікувала відео про перший секс на сторінці Dr.Silina Школа жіночого здоров’я, його вже можна і потрібно подивитися та показати дітям.

Гінеколог-ендокринолог, акушер-гінеколог інтервʼю
Під час виступу на конференції Школи жіночого здоровʼя Dr. Silina “Все про тебе 35+”

Наталя, потрапити до тебе – це удача. А як взагалі впливає вибір лікаря, скажімо, на вдалий перебіг вагітності? Як знайти свого лікаря? Є якісь загальні принципи та критерії?

Катерина, у кожної з нас має бути свій стоматолог, перукар, гінеколог, дієтолог, психотерапевт. Тож знайти свого гінеколога треба! Як? Дізнатися, які міжнародні конгреси за межами країн СНД та України відвідав лікар за останній рік, відчути наявність контакту та наскільки ви здатні чути одне одного. Якщо чесно, насправді в Україні багато добрих лікарів.

По собі знаю, що по одному сеансу УЗД ти можеш розповісти про спосіб життя, звички та проблеми жінки все. Що “болить” у наших жінок?

Найчастіша патологія – це рясні та болючі менструації.

Хронічна крововтрата призводить до зниження якості життя жінки, постійної втоми, до якої жінка поступово звикає.

Інтервʼю Наталі Сіліної для Superwoman

Зростає кількість вузлових захворювань матки (міом). Але треба знати, що є дуже багато сучасних методик лікування та оперативне лікування переважно вже не потрібне.

Як ти відпочиваєш, як розслабляєшся і перемикаєшся?

Люблю танцювати. Іноді трапляються нічні пробіжки стадіоном.

А взагалі моє найулюбленіше – це трекінг по заповідниках, горах. Поїздка на КамАЗі в Киргизстані горами була ще тією пригодою.

Привчаю себе регулярно медитувати. Саме привчаю. Зізнаюся, що мозок постійно чинить опір. А ще люблю чимчикувати музеями.

Якби ти могла виконати одну будь-яку мрію, що б це було?

Це особисте…

Чого сама собі бажаєш?

На даному етапі: навчитися тайм-менеджменту та зібрати коло однодумців, для яких цікаві соціально-корисні жіночі та сімейні проєкти.

Твій секрет щастя?

Сприймаю життєві випробування як можливості. Щоразу дякую за можливість вчитися на чужих, а не своїх помилках.

Регулярно завмираю в насолоді моментом.

Про що ти говоритимеш на Superwoman вже 13 жовтня?

Актуальних та важливих “жіночих тем” настільки багато, що вибір про що розповісти за 30 хвилин, прямо скажемо, непростий.

Тематику осіннього виступу я виберу за допомогою голосування на своїй сторінці в Instagram і там же, до речі, одній зі своїх підписниць подарую квиток.

Однозначно, дуже важлива тема онкологічних захворювань і особливо їхньої профілактики, все про гормональні перебудови та те, як вони впливають на жінку і які симптоми таких перебудов потрібно помічати.

Думаю провести голосування на дві теми серед моїх підписниць вже скоро. Підписуйтеся, буде цікаво!

Інтерв’ю підготувала

Катерина Смотрич

Зміст

  • Раджу прочитати
ароматерапія ароматерапия aromatherapy
Ароматерапія під час пологів

Ароматерапія – це доведений метод допомоги жінці, яка народжує. Вона здатна полегшити біль, заспокоїти та навіть сприяти переймам.