fbpx

Надолуження сну знижує ризик гіперурикемії у постменопаузі

Достатня тривалість сну знижує ризик гіперурикемії, але під час постменопаузи зі сном буває важко. Чим допоможе надолуження сну у вихідні?

Депривація сну є поширеною проблемою під час постменопаузи. Її пов’язують із низкою розладів, зокрема гіперурикемію – підвищеним рівнем сечової кислоти в сироватці крові. Своєю чергою це часто призводить до подагри та інших небезпечних для життя станів, таких як серцеві захворювання. Нове дослідження розглянуло, чи може надолуження сну у вихідні мінімізувати ризик гіперурикемії у жінок у постменопаузі. 

Чим небезпечна гіперурикемія

Гіперурикемія найчастіше пов’язана з подагрою – формою артриту, що характеризується сильним болем, почервонінням і чутливістю суглобів. Біль і запалення виникають, коли занадто багато сечової кислоти кристалізується і відкладається в суглобах. Крім того, гіперурикемія пов’язана з метаболічним синдромом, діабетом, гіпертонією, а також захворюваннями нирок і серцево-судинної системи.

Поширеність гіперурикемії зростає з віком у всіх групах населення, а особливо у жінок після менопаузи. Згідно з попередніми дослідженнями, причина в зменшенні рівню естрогену.

Як брак сну впливає на здоровʼя

Пропонованим підходом до зниження ризику гіперурикемії є достатня тривалість сну, що, на жаль, стає складнішим у фазі постменопаузи. Відомо, що сон має важливе значення для імунної відповіді багатьох людей, когнітивних функцій, працездатності, психологічного стану та протидії інфекціям. Кілька досліджень показали, що занадто мало або занадто багато сну призводять до таких проблем як гіперурикемія, гіперліпідемія, гіпертонія, діабет 2 типу, ожиріння, серцево-судинні захворювання та навіть смертність.

Жінки у постменопаузі активні й зазвичай працюють, тож якщо вночі виникають проблеми зі сном, поспати вдень їм не вдається. Тож вчені припустили, що надолуження сну у вихідні може бути рішенням, аби компенсувати втрачений протягом тижня сон.

Як надолуження сну у вихідні протидіє гіперурикемії

Це перше відоме дослідження, яке вивчає зв’язок між сном у вихідні дні та гіперурикемією у жінок у постменопаузі. В ньому взяли участь майже 1900 мешканців Південної Кореї, яких поділили на дві групи. Перша відсипалися на вихідних, а друга – ні.

Результати свідчать, що надолуження сну у вихідні знижують поширеність гіперурикемії у жінок у постменопаузі. Потрібні подальші дослідження для визначення причинно-наслідкових зв’язків між відновленням сну та гіперурикемією.

Це дослідження показує, що лише 1-2 додаткові години сну у вихідні були пов’язані із меншою поширеністю гіперурикемії у жінок у постменопаузі з недостатнім сном. Хоча механізми, відповідальні за ці відкриття, залишаються незрозумілими, дрімота у вихідні може бути саме тим, що призначив лікар.

Медичний директор Північноамериканського товариства з менопаузи, докторка Стефані Фобіон

Зміст

  • Раджу прочитати