fbpx

Це міф! НІ спорту під час менструації?

Розвінчую черговий міф про жіноче здоровʼя – цього разу: про зайняття спортом під час менструації.

Спорт та “місячні” несумісні – певно ти не раз таке чула. Цей міф сформувався серед українок внаслідок того, що болісні та рясні менструації вважаються нормою в нашому суспільстві. І звісно, де ж взяти сили та енергію на фітнес і танці, коли навіть дихати важко…

Отже, чи можна займатися спортом під час “місячних“? Відповідаю на найпоширеніші запитання.

Якщо підіймати важке під час менструації, почнеться маткова кровотеча?

Підіймати важке взагалі протипоказане жінкам в будь-який час в силу анатомічних особливостей, та в період менструації особливо. Загалом під час менструації не потрібно відвідувати сауни, перебування в яких посилює об’єм крововтрати. Так само слід уникати інтенсивних тренувань

Взагалі не можна займатися спортом або є якісь допустимі вправи?

Регулярні фізичні навантаження – це профілактика онкологічних та серцево-судинних захворювань. Тому, менструація не привід для ролі “кришталевої вази”. Водночас через крововтрату знижується рівень гемоглобину, так само знижується і фізична витривалість. Займайтеся йогою, пілатесом, розтяжкою, плаванням, гуляйте на свіжому повітрі в середньому темпі, робіть вправи без підключення нижнього преса та лише з власною вагою. Велоїзда також є допустимою під час менструації.

спорт
Прогулянка на свіжому повітрі корисна завжди

Втім, якщо під час занять спортом ви відчуваєте запаморочення чи слабкість, біль чи посилення кровотечі, варто припинити вправи та знизити або зовсім припинити навантаження до кінця менструації. У разі сильного болю потрібно розглянути варіант звернення до свого гінеколога.

Загалом посилювати спортивний режим під час “місячних” не зовсім гарна ідея. Ці дні – точно не час для олімпійських рекордів.

Отже, ми дійшли висновку, що під час “місячних” вправи з великою вагою чи інтенсивні тренування – це не варіант, а якщо менструація рясна та болюча – це привід звернутися до гінеколога. А от помірні вправи навпаки принесуть задоволення.

Чому спорт корисний під час менструації

  • менструація це період зниження кількості статевих гормонів, зокрема естрогену й прогестерону, тому жінка може відчувати полегшення після періоду “передменструальних набряків”;
  • кардіонавантаження стимулює доставлення кисню до клітин, активуючи дофамінові рецептори, тобто діють як природне знеболювання;
  • помірне фізичне навантаження посилює виробку серотоніну, а отже підіймає настрій та стимулює мозкову активність;
  • активна оксигенація полегшує обмінні процеси в організмі, на тлі того, що він системно втрачає кров, а отже джерело живлення.

Детальніше про менструальний цикл та його порушення на моєму Youtube каналі.

Місячні та порушення менструального циклу

Ще більше інформації про тебе, твоє тіло й процеси, що в ньому відбуваються – у моєму курсі Все про тебе. Як це — бути жінкою.

Зміст

  • Раджу прочитати