Dr. Silina Школа жіночого здоровʼя та її засновниця Наталя Сіліна цінують, люблять та дорожать своїми читачками, учасницями офлайн та онлайн майстер-класів. Для вас, любі Жінки, ми прагнемо підбирати найцікавіші проєкти. Аби вам було не лише цікаво, а й корисно.
Ми знаємо, що визнання досягнень та переваг іншої Жінки – це ознака зрілості особистості. Тому завжди відкрито і з радістю розповідаємо про приголомшливі проєкти про Жінок та для Жінок.
Цього разу хочемо познайомити вас із проєктом Ної Кременчуцької – власницею KOKO–nail room.
Коротко про проєкт:
Кожен має душу. Ми її не бачимо, але відчуваємо.
Душа наповнює наше тіло та змушує рухатися. Наперед. Назад. Кожен день.
Кожна душа має професію. Вона відрізняє одну душу від іншої. Кожна професія має ремесло. У ремесла є праця, а у праці є знаряддя. Воно тісно пов’язане з душею. У кожній руці є душа. Секрети криються в долонях, а ніжність зісковзує з пальців. Як ранкова роса. Кап-кап.
Кожна дівчина має душу. Не в грудях, ні, як заведено вважати. І не в серці. Душа розкривається у жестах, в інтонаціях пальців.
Проєкт “Душа” має розповісти історії жіночих рук і сучасних, і старих професій. Яким слідом вони залишилися в лініях життя. Лінія любові. Це історії, які розповідають про жінок більше, ніж ми бачимо.
У письменника – непомітний горбок, трохи запалений на середньому пальці правої руки біля фаланги. Якщо, звісно, письменник правша, і він створює рукописи.
У пекаря – руки добрі, щоб м’яко занурювалися в тісто і масляний крем.
У бухгалтера руки нервові.
У архітектора – пальці тонкі.
Співачка – напружені, легкі руки.
У танцівниці – пристрасні.
У маляра – із залишками фарби.
“Душа” ілюструє життя українок. Різних. Сучасних. Красивих. Розумних.
Наталя Сіліна вирішила першою підтримати цей прекрасний, душевний проєкт про кожну з нас, таку унікальну, неповторну, і розповісти свою історію.
Нижче – інтерв’ю Наталі.
Приємного читання)
Розкажи про себе
Я гінеколог-ендокринолог, займаюся сексуальним та репродуктивним здоров’ям жінок понад 16 років. Жінка – це симфонічний оркестр із гормонів, диригентом якого є головний мозок. Люблю свою професію та вважаю, що кожна Жінка сексуальна, унікальна та прекрасна, про що регулярно нагадую у своєму Instagram блозі. Створила освітній проєкт для Жінок “Dr.Silina Школа жіночого здоров’я”, місією якого є дати Жінці знання та навички про те, як бути здоровою психічно, фізично, сексуально та репродуктивно. Мої івенти, онлайн ефіри за відгуками учасниць – це і натхнення, і переворот їхньої свідомості, і зміни в житті.

Якщо коротко про себе, я – Жінка, яка любить життя, ростить дітей, займається улюбленою справою, ділитися з іншими Жінками знаннями, досвідом, м’яко та ніжно впроваджує в життя поняття ґендерної рівності, вільної та щасливої Жінки та перебуває у постійній роботі над сімейними стосунками.
Чому саме ця професія?
Я виросла в сім’ї не просто лікарів, а професіоналів, які займаються сексуальним та репродуктивним здоров’ям чоловіка, жінки та пари загалом. Я з молоком матері ввібрала, що турбота про здоров’я людини, супровід сім’ї під час вагітності це почесно, це неймовірно крута місія. І моя мама гінеколог навчила мене двох важливих тез:
- Не смій говорити Жінці, у якої є матка та яєчники, що вона ніколи не завагітніє. Просто шлях, який їй доведеться пройти на шляху до довгоочікуваної вагітності та народження дитини, може бути різної довжини та складності
- Відповідальність за профілактику незапланованої вагітності завжди лежить на самій жінці. Не можна перекладати відповідальність за своє здоров’я на іншу людину
Аборт завжди травматичний для жінки. І на жаль, не завжди поруч є люди, фахівці, які зможуть допомогти пережити цей досвід
Я скажу чесно: пишаюся тим, що зі 100% жінок, які звернулися до мене з приводу переривання вагітності, близько 80% вирішили залишити вагітність і потім після народження дитини були щасливі, що на їхньому шляху зустрілася жінка, яка не залякувала жахливими наслідками аборту, а знайшла час і розібрала всі страхи і підтримала прийняття цього правильного для них рішення. Тим Жінкам, які прийняли все ж таки рішення про переривання, я їм усім давала рекомендації щодо відновлення себе емоційно, фізично і, найголовніше, вони ні на секунду не відчули засудження.
На жаль, у житті сучасної жінки дуже багато людей, які засуджують, звинувачують і дають поради. І найсумніше, що самі жінки виступають у цих ролях.
Розкажи історію, яка змінила хід твоїх думок.
Їх безліч…

Я записую свої інсайти в книгу, якщо її видати, це може бути крутим посібником для жінок і, особливо для студенток медичного університету. Я ж росла в сім’ї, де лікар це особистість із філософією рятувальника, цінностями співпереживання та інтенсивною роботою над собою. У реальному житті це не завжди так… Крім цього я свій активний підлітковий період провела в США, і після повернення мене дуже дивувала і дратувала “совковість”. Пам’ятаю в інтернатурі я фізично не переносила одну жінку акушера, яка постійно повторювала фразу “набридло все, продавчині оселедця на базарі більше отримують”. І я внутрішньо їй кричала, та йди вже свій оселедець продавати, хоч жінкам не заважатимеш народжувати нормально. Лікар це покликання, він не може просто ходити на роботу та відпрацьовувати годинник.
З підліткових… Мені 14 років. Італійка каже фразу “не можна засуджувати людину за її пристрасть до алкоголю чи наркотиків. Ви не знаєте, щоб зробили ви, опинившись у той момент на місці цієї людини”. З того часу не засуджую… і це не про те, що я з розумінням ставлюся до людської підлості, або непрофесіоналізму. Це про те, що я розумію: в кожного з нас свій шлях розвитку, і кожен проходить його через свої можливості, середовище, бажання.
Чи часто ти стикаєшся з нелюбов’ю до себе у пацієнтів? В чому це виражається?
Останні два тижні це якась суцільна низка пацієнток у стані заперечення, засудження себе, заборон собі на задоволення.
Є категорія жінок, яким з дитинства сформували, що задоволення – це щось пов’язане з вживанням наркотиків та алкоголю або просто щось заборонене, зі стійким поняттям, що задоволення це розпуста.
Наталя Сіліна
А про те, як завмерти та щосили дихати свіжим повітрям всією поверхнею тіла о шостій ранку й отримати від цього задоволення, вони не чули… Просто в дитинстві не розповіли про таку опцію як турбота про себе та задоволення від моменту.
Чи змінилося ставлення до здоров’я за останні 10 років?
Так, стало більш усвідомлене. Усвідомлене ставлення до свого перебування на цьому світі розвивається повільно, але впевнено. А пізнання своєї фізіології, фізіологічних процесів у психіці та в тілі, рефлексія та саморефлексія – це частина цього усвідомлення.
Щиро вірю, що ось цей інстаграмний бум щодо прийняття БАДів за рекомендацією інстаблогерів – швидкоплинний.
У що ти віриш, що дає тобі енергію?
Я вірю в кохання… любов до життя, до навколишнього світу. Але це кохання не про щоденну посмішку або про те, що не заведено сьогодні погано говорити про те, що справді погано. Зараз поняття бодипозитив спотворили до невпізнання, як і фемінізм. Це про любов до реального та сьогодення, а воно не ідеальне.

Що дає енергію? Обіймашки з дітьми, інсайти мої та моїх дітей, подорожі, ліс; зустрічі з дітьми, з якими познайомилася, коли вони були у вигляді чорного кружечка з білим пухнастим обідком діаметром 5-6 мм на екрані УЗД-апарата, фрази “ви поміняли мене та моє життя”, “я отримую задоволення від сексу”, “я насолодилася своєю другою вагітністю”. Ноа, перераховую тобі ці фрази та наповнююсь енергією, пам’ятаю всі ці щасливі очі жінок.
Що таке краса і чи важлива вона у житті?
Краса – це здоров’я! І тепер, увага, супер важлива теза!
Людина з інвалідністю теж може бути красивою і здоровою. Людина з хронічним захворюванням теж може бути здоровою та красивою. Важливо вивести показники здоров’я на максимум за виставленим діагнозом.
Наталя Сіліна
Розберемо поширену для жінок ситуацію. Порушення роботи щитоподібної залози робить жінку втомленою, з головними болями, на обличчі розвивається купероз, у неї пропадає лібідо, висушуються шкіра та слизові оболонки інтимної зони.
Вона постійно роздратована, часто плаче.
А що робить Жінку гарною?
Звичайно, посмішка і внутрішнє відчуття комфорту. Ви ж бачите картинку під назвою “зовнішність” перші секунди, а потім уже пам’ятаєте свої відчуття від спілкування з людиною.
Тому відрегулювавши роботу щитоподібної залози, покращили самопочуття і жінка світиться, працездатна, стресостійка, готова насолоджуватися життям. Так, можливо доведеться пити гормони довічно, і діагноз аутоімунний тиреоїдит не вилікувати. Але важливо вивести показники здоров’я на максимум за виставленим діагнозом.
Тому, так, Ноа, краса важлива у житті. Здорове тіло завжди викликає потяг. Не худе, виснажене дієтами, спортзалами, а наповнене здоров’ям!
Хто така сучасна українка?
Сучасна українка це Жінка, на яку щодня валиться тонни інформації про те, якою має бути сучасна жінка, про те, як вона повинна займатися сексом, виховувати дітей тощо. Я бачу зворотний бік медалі. У своєму кабінеті гінеколога, я бачу реальну картину, і я вдячна всім, хто звертався до мене за медичною допомогою, хто був на моїх освітніх івентах, за щирість.

Так ось, сучасна українка живе в умовах інформаційного простору, наповненого тривогою та фразою “повинна”.
Якось я прочитала статтю про феміністичний секс і про те, як феміністки “круто трахають” мужиків. Мене мало не знудило. Відбувається дика підміна понять. Сучасна українка живе в непростих умовах, але тим крутіше можливість о ці умови обточуватися, розвиватися і ставати особистістю, яка вміє бути і дівчинкою, і підлітком, і зрілою “шикарною” жінкою, яка розуміє, що вона завжди сама ресурс для себе коханою, що надихає і підтримує , і вміє просто бути поруч зі своїми дітьми, які дорослішають.
Що тобі не подобається у собі?
Тайм менеджмент. Працюю над цим. Іноді досі засмучуюсь від глибини жіночої підлості та заздрості. Над цим теж працюю.
Що ти хочеш побажати кожній Жінці?
Бажаю Жінкам, які перебувають на шляху до довгоочікуваної вагітності, пам’ятати, що здатність народжувати не робить Жінку кращою чи гіршою. Діагноз безпліддя не є критерієм жіночності та сексуальності, це лише діагноз.
Бажаю Жінкам, які вагітні, встигнути насолодитися цим станом, навіть якщо є ускладнення.
Наталя Сіліна
Жінкам, які займаються домом та дітьми, пам’ятати та нагадати чоловікові, дітям та своєму колу, що це праця. Домашню працю за тяжкістю порівняємо часом із роботою в екстремальних умовах (у шахті, на висоті). І почати цінувати свою щоденну працю і мати відпустку, як і всі інші люди, які працюють в офісах, школах, магазинах і т.д.
І бажаю кожній Жінці знайти своє жіноче коло, що підтримує. І пам’ятати, що жіноча дружба існує, і це рівноцінний обмін досвідом, часом, натхненням, любов’ю.
А всім, хто планує вагітність, я раджу мій головний курс з циклу We Make Family – Вагітність та післяпологовий період – повний гайд.
Любимо кожну з вас!
Щаслива жінка – здорова та обізнана!
Інтерв’ю підготувала
Ноа Кременчуцька