fbpx

Це міф! Жодного сексу під час місячних?

Займатися чи ні сексом під час менструації – особистий вибір пари, обізнаній у всіх нюансах такого сексуального контакту.

Відмовляєтеся від сексу під час менструації? Вважаєте, що це соромно, брудно, неправильно? Саме для вас я розвінчую черговий міф про інтимні стосунки під час “цих днів”.

“Сексу не буде” або чи повʼязані інтимні стосунки та менструація

За час своє роботи з тисячами різних пацієнток я чула чимало упереджень щодо сексуального життя у “критичні” дні. Наприклад:

“Фу яка гидота!”

“А це можливо? А це безпечно? Секс під час місячних?”

Я отримую ці питання щодня і не лише від жінок.

Це справді міф і світова спільнота лікарів все більше погоджується з тим, що статеве життя під час менструації можливе. Проте, як завжди, є нюанси. Зокрема, треба пам’ятати три важливі факти:

 • По-перше, сексуальний контакт буває різним: анальним, оральним, вагінальним тощо
 • По-друге, під час менструації відбувається відшарування слизової оболонки матки (ендометрію), що підвищує ризик запального процесу внутрішніх статевих органів
 • По-третє, менструальна кров – це чудова поживна речовина, в якій певні бактерії охоче розмножуються, що знову ж таки підвищує ризик запальних процесів органів малого таза. Гепатит B, C та ВІЛ – це віруси, що живуть у крові, тому саме в цей період інфікування цією категорією інфекцій є найвищим як для жінки, так і для чоловіка.

Кожен повинен вирішувати для себе індивідуально, попередньо зваживши всі “за” та “проти”. Ви маєте почуватися добре і фізично, і психологічно, вам має бути справді комфортно зі своїмс тілом та процесом, який в ньому відбувається. Крім того, важливо дізнатися думку свого партнера, адже міфи щодо менструації розповсюджені не лише серед жінок, але й чоловіків.

Місячні та порушення менструального циклу | Вплив КОК, затримка місячних, болі, виділення до/після

Гендерні та соціальні стереотипи:

 • Лібідо під час менструації падає у прірву.
  Справді переважно жінки через гормональні зміни можуть відзначати зниження сексуального бажання та збудження під час менструації. Але певний відсоток моїх пацієнток зізнається, що їхнє лібідо відчуває піднесений настрій саме в ці дні. Особливо це стосується тих жінок, у яких сексуальні контакти регулярні (не рідше двох-трьох разів на тиждень) та закінчуються емоційною розрядкою – оргазмом, також регулярно. У цей час генітальні ерогенні зони можуть бути чутливішими. Але як у зону плюс, так і у сильний мінус, викликаючи справді неприємні відчуття.
 • Секс знімає менструальний біль.
  Тільки внаслідок оргазму… Але чи доречна ця перевага щодо саме вагінального сексу? Хочу вам, шановні читачі та читачки, донести важливу тезу – оргазм і вагінальний секс здебільшого речі зовсім паралельні в житті Жінки й не випливають одна з одної. До того ж більшість жінок отримують оргазм внаслідок стимуляції зовнішніх статевих органів, тому оральний секс для полегшення менструального болю є більш доречним у цей період.
 • Натуральний лубрикант.
  Кров має властивість згортатися і тому це справді міф, що менструальна кров є “натуральним” мастилом. Жінки, які страждають на недостатню лубрикацію, потребують пошуку причин цього стану, а не нового чудо змащення, на кшталт крові.
 • Секс у “брудні” дні – ознака вільної та сучасної жінки.
  У дні менструації можливість сексу – це комфорт для обох партнерів. Якщо ж жінка має внутрішній опір і водночас болісну менструацію, такий статевий акт лише погіршить її стан. Або якщо це неприйнятно для партнера, цілком ймовірно зниження еректильної функції та подальших ускладнень у парі. Тому не треба вестись на критерії “справжньої” жінки, які нав’язують нам соцмережі.
 • Неможливо завагітніти під час менструації.
  Сперматозоїди живуть в організмі жінки до семи діб. Як лікар, який займається лікуванням безпліддя, я розумію, що якість і рухливість сперматозоїдів у сучасних чоловіків знижена у порівнянні з вісімдесятими роками в десятки разів. Але! Овуляція може бути ранньою і статися і на сьомий, і на восьмий день. Тому надійна контрацепція вам допоможе!
Найнадійніша контрацепція | Наслідки незахищеного статевого акту

Якщо вас нічого з недоліків не зупиняє:

Правила сексу під час менструації

 • Презерватив та стоматологічна серветка (для орального сексу).
  Захист у цей період від інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) та ВІЛ, є як ніколи актуальним, адже доведено, що ці віруси та інфекції, як будь-які інші, комфортно “почуваються” в менструальній крові.
 • Правильне місце.
  Пляж і ліс, де немає можливості прийняти душ або просто помити руки, не є зручними в цей період. Якщо менструальні виділення досить рясні, є великий ризик протікання, тобто забруднити постіль. Вихід – можна підкласти темне простирадло, або ж відійти від спальні й вибрати душ або ванну (тільки з теплою водою, гаряча провокуватиме маткову кровотечу).
 • Спеціальні засоби.
  Розгляньте використання одноразових менструальних губок. Це справді запобігає витіканню крові, але не знайдено жодного дослідження про відсутність ускладнень використання таких чаш. З медичної точки зору, в цей час кров не матиме природного відтоку, а скорочення матки під час оргазму може провокувати посилений викид менструальної крові через маткові труби в черевну порожнину разом з ділянками ендометрію, що відшаровується, а це вже прямий ризик розвитку ендометріозу очеревини.

Якісного та безпечного сексу вам і не лише під час менструації!

Більше корисної інформації про тебе, твоє тіло та інтимне життя, про здоровʼя чоловіка та використання секс-іграшок можна дізнатися з мого курсу Все про тебе. Як це – бути жінкою.

P.S. Моя особиста мрія лікаря гінеколога — Жінка незалежно від віку вільно почувається, ставлячи запитання своєму сексуальному партнеру: “Покажи, будь ласка, довідку про проходження скринінгу на ВІЛ, гепатити та інші ІПСШ”, і… Він показує… без образ та гримас…

P.P.S. Особисто я не раджу Жінкам, які не народжували, і дівчаткам-підліткам мати секс під час менструації. Ми справді ще багато чого не знаємо про ендометріоз.

Ваша Наталія Сіліна ❤️

Зміст

 • Раджу прочитати