fbpx

Вагітність під час СOVID 19

Чи загрожує вірус COVID-19 малюкові всередині мами та під час пологів? Чи можна годувати груддя, якщо захворіла на коронавірус? Відповідає лікарка, гінеколог, ендокринолог Наталя Сіліна.

Аналіз історій хворих вагітних і годуючих грудьми жінок показав, що коронавірус не проникає в грудне молоко і не був виявлений в навколоплідних водах.

1. Можна годувати грудьми, якщо у мене з’явилися симптоми вірусної інфекції (кашель, соплі, температура)?

⇒ Продовжуйте грудне вигодовування

⇒ Перед тим як торкатися до малюка мийте руки рідким милом 20 секунд

⇒ Будьте в масці

2. Як обробляти соски та пляшки, щоб малюк не заразився?

Дотримуватися правил обробки дитячих речей треба не тільки в епідемію коронавируса.

Пляшечки та соски можна кип’ятити, якщо у вас немає домашнього стерилізатора.

3. Як захистити малюка? Скільки разів обробляти антисептиком ручки?

⇒ Мийте малюкові руки рідким засобом для новонароджених

⇒ Не можна немовлятам обробляти руки спиртовмісними антисептиками

⇒ Мийте іграшки теплим мильним розчином і ретельно його змивайте. На період епідемії використовуйте тільки ті іграшки, які ви можете піддати якісній обробці (кип’ятіння або якісно промити чистою водою після обробки рідким милом)

⇒ Працюйте з власною тривожністю для збереження лактації!

4. Чи можна змащувати носик грудничку оксоліновою маззю для профілактики зараження вірусною інфекцією (в тому числі і COVID-19)?

Важливо! слизова носа це ряд клітин, завдання яких фізично протистояти проникненню в організм бактерій, вірусів і алергенів. Також це своєрідна фабрика з виробництва цитокінів, речовин, які регулюють тривалість і інтенсивність імунної відповіді на віруси, бактерії і алергени, що потрапили в ніс.

Тому ніс повинен бути чистий і промитий. Грудничку та новонародженому не можна змащувати ніс дитячою олією (і оливковою теж не треба). Просто капайте по 1-2 краплі фіз.ррозчину в кожну ніздрю, якщо там є скоринки або у вас сухе повітря в приміщенні.

5. Я народжую зараз в пологовому будинку та маю ознаки COVID-19, чи ізолюють мого малюка від мене відразу після пологів?

Все індивідуально та залежить, в якому стані народився малюк. Чи були пологи складними та чи стабільний стан у новонародженого.

6. Я здорова, чи не заражусь я COVID-19 приїхавши в пологовий будинок на пологи?

У кожному місті переобладнали по 1-2 пологові будинки під прийом породіль з ознаками COVID-19

7. Навіщо скасували партнерські пологи?

Для зниження ризику зараження інших жінок і новонароджених в пологовому будинку було прийнято рішення по всьому світу, не тільки в Україні, скасувати присутність чоловіка / мами / доули на пологах.

Я розумію, складно прийняти, що ви з партнером разом готувалися 9 місяців до довгоочікуваної появи малюка, а тепер цей шлях ви пройдете без нього. Але такі кроки є виправданими, тому що знижують ризик епідемії в пологовому будинку.

8. Якщо я домовилася з лікарем на індивідуальний супровід в пологах, може бути таке, що лікар не приїде?

⇒ так, звичайно, таке можливо з кількох причин. Перша це відсутність ресурсу. Зараз усі доктора максимально готуються до швидкого поширення епідемії коронавируса. Може трапитися ситуація, коли доктор вже працював більше ніж кілька діб на роботі та фізично й емоційно вже не зможе супроводжувати вас на пологах.

⇒ друга причина це якщо у вас будуть ознаки COVID-19, вас госпіталізують в пологовий будинок, який перепрофільований під вагітних і породіль з COVID-19.

!! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !!

⇒ Дізнайтеся будь ласка яка установа в вашому місті приймає вагітних і породіль з підозрою на COVID-19 або вже з підтвердженим діагнозом

!! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !!

⇒ Знайдіть безпечний спосіб як ви будете добиратися до пологового будинку з початком родової діяльності заздалегідь. Треба бути готовою, що машини швидкої допомоги будуть переповнені викликами інших хворих

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Карантин і епідемія COVID-19 обов’язково закінчитися…

Проведи, будь ласка, цей час з максимальною користю для себе.

Залишайся вдома!

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог, експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Для додаткової достовірної інформації ви також можете використовувати офіційний ресурс МОЗ України

назад до розділу

  • Мій екаунт