fbpx

Рослини можуть запобігати застуді

Рослини не просто очищають повітря, вони можуть захистити нас від застуди, COVID та інших вірусних і бактеріальних захворювань.

Дослідники з Університету Вікторії в Канаді виявили, що домашні рослини очищають повітря за допомогою природної системи фільтрації. Й це очищення стосується також і багатьох бактеріальних і вірусних інфекцій, зокрема і COVID-19.

Рослини виділяють перекис водню

Рослини відіграють важливу роль у підтримці якості повітря та біогеохімічних циклів, хоча
багато механізмів залишаються недостатньо вивченими. Попередні дослідження повідомляли про спонтанне утворення перекису водню (H2O2) внаслідок конденсації водяної пари. Нове дослідження виявило H2O2 поблизу рослин, що перебувають у закритому середовищі.

Перекис водню – це їдка речовина, яка використовується для дезінфекції поверхонь і для освітлення волосся. Він спонтанно утворюється рослинами в мікроскопічних крапельках води в невеликих кількостях, нешкідливих для людини.

Як проводили дослідження

Для вивчення обрали популярну кімнатну рослину – Сенполію фіалкоцвітну. Поверхня ґрунту в горщику була вкрита фольгою, а рослина поміщена у водо- та повітронепроникну поліетиленову камеру. Для аналізу використовували пероксидні тест-смужки, які прикріплювали або до поверхні листка рослини, або на певній відстані (0, 10, 40 см) від поверхні листка. Потім камеру опромінювали світлом різної інтенсивності.

рослини растения plants
Сенполія фіалкоцвітна

Рослину залишали в освітленій камері на 1,5-8 годин, після чого камеру відкривали й збирали смужку або конденсат для аналізу H2O2. Контролі включали: камеру без рослин; камеру з рослиною, захищеною від світла; камеру з рослиною і світлом, але з видаленим листям.

Як рослини очищують повітря

Внаслідок експериментів виявили, що перекис водню, який виділяють рослини, безпечно знезаражує повітря.

Наслідки виділення H2O2 рослинами включають локальні ефекти, зокрема вплив на якість повітря в приміщеннях, а також глобальні, зокрема потенціал для пом’якшення зміни клімату. H2O2 є сильним окислювачем, який денатурує клітинні компоненти, таким чином кімнатні рослини можуть сприяти дезактивації патогенних бактерій і вірусів. Серед них і COVID-19, що передається повітряно-крапельним шляхом у приміщеннях.

Автори дослідження

Глобальний позитивний вплив кімнатних рослин

Отримані дані можуть мати серйозні наслідки для очищення атмосфери за допомогою рослин. І не лише в домівках, офісах чи інших закритих приміщеннях. Кімнатні рослини здатні зменшувати шкідливий вплив парникових газів, що нагрівають планету, таких як метан, чадний газ і закис азоту в атмосфері.

Виробництво водню, що виробляється рослинами, може стати природним рішенням для систем фільтрації повітря в приміщеннях. Водночас H2O2 також може покращити якість повітря в містах або регіонах з високою щільністю населення та сільських районах, які постраждали від лісових пожеж.

Зміст

  • Раджу прочитати