fbpx

Всесвітній день щитоподібної залози – топ фактів

Всесвітній день щитоподібної залози вперше відзначили у 2007 році за ініціативи Міжнародної Федерації Щитоподібної Залози.

Всесвітній день щитоподібної залози має на меті підкреслити нагальну необхідність в освітніх і профілактичних програмах, а також підвищити обізнаність про нові методи лікування.

Чому заснували Всесвітній день щитоподібної залози

Всесвітня подія в галузі охорони здоров’я відзначається 25 травня кожного року. Захворювання щитоподібної залози є одними з найпоширеніших ендокринних захворювань у світі, поступаючись лише цукровому діабету. 1 з 10 людей у ​​всьому світі страждатиме від певної форми захворювання щитоподібної залози. Розлад частіше вражає жінок, ніж чоловіків. Коли щитоподібна залоза виробляє занадто багато гормонів, це називається гіперактивністю, гіпофункція називається гіпотиреозом. Обидва дисбаланси можуть призвести до низки неприємних симптомів.

Детально про королеву жіночих гормонів, себто щитоподібну залозу – у курсі засновниці Школи Жіночого Здоровʼя Наталі Сіліної.

Гіпертиреоз та гіпотиреоз

Гіпотиреоз виникає, коли щитоподібна залоза не виробляє достатньо тиреоїдних гормонів. Серед симптомів – збільшення ваги, втома, сухість шкіри, випадання волосся тощо.

Надмірна активність щитоподібної залози може призвести до гіпертиреозу. Це відбувається, коли залоза виробляє надлишок тиреоїдних гормонів. Загальними симптомами захворювання є втрата ваги, підвищення апетиту, прискорене серцебиття, тривога, дратівливість і непереносність тепла.

Інші факти про щитоподібну залозу

  • Гіпотиреоз частіше зустрічається у літніх людей, тоді як гіпертиреоз більше вражає молодих;
  • Розлади щитоподібної залози можуть впливати на обмін речовин, рівень енергії, вагу, роботу серця, фертильність, настрій і когнітивні функції;
  • Більш ніж половина тих, хто має розлади щитоподібної залози, не знають про свій стан;
  • Майбутні матері з недіагностованими проблемами щитоподібної залози стикаються з підвищеним ризиком викидня, передчасних пологів і проблем з розвитком своїх дітей;
  • Якщо захворювання щитоподібної залози не лікувати вчасно, вони може навіть спричинити хвороби серця, остеопороз і безпліддя.

Як відзначити Всесвітній день щитоподібної залози

  • Раннє втручання може допомогти контролювати або лікувати захворювання. Пройдіть обстеження у разі будь-яких симптомів. Заохочуйте своїх друзів або близьких людей пройти тестування.
  • Зверніть увагу на своє тіло, і будь-яке несподіване збільшення або втрату ваги, зміну рівня енергії. Перепади настрою також не слід сприймати легковажно.
  • Виправте свій спосіб життя: їжте здорову їжу та будьте активними, наскільки це можливо. Знайдіть час, щоб відпочивати й відновлювати сили.

Будьте уважними до свого здоровʼя і власної щитоподібної залози! Вона вам за це подякує.

Зміст

  • Раджу прочитати