fbpx

Електронне татуювання для боротьби з хворобами серця

Електронне татуювання – новий гнучкий медичний пристрій – може дати значний поштовх у запобіганні захворюванням серця.

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в усьому світі. Однак ненав’язливий, амбулаторний і всебічний моніторинг серця все ще є проблемою, адже звичайна електроніка є жорсткою, важкою або споживає занадто багато енергії для тривалого вимірювання. Тож команда під керівництвом дослідників з Техаського університету в Остіні розробила ультратонке, легке електронне татуювання – е-тату. Пристрій кріпиться на грудях для безперервного мобільного моніторингу серця поза клінічних умов.

Більшість захворювань серця не дуже очевидні. Шкода завдається у фоновому режимі, і ми навіть не підозрюємо про це. За наявності постійного мобільного моніторингу вдома ми зможемо проводити ранню діагностику та лікування. В такому разі вдасться запобігти 80% серцевих захворювань.

Наншу Лу, ​​професор кафедри аерокосмічної та інженерної механіки та провідний автор дослідження

Як сконструйовано електронне татуювання

Як продовження попереднього проєкту електронного татуювання на грудях, ця нова версія є бездротовою та мобільною. Роботу забезпечує низка невеликих активних ланцюгів і датчиків, з’єднаних між собою. Пристрій прилягає до грудей за допомогою медичного пластиру.

електронне татуювання электроннная татуировка e-tattoo

Електронне татуювання важить лише 2,5 грами й працює від батареї розміром з копійку. Батарея має термін служби понад 40 годин і її легко замінити самостійно.

Пристрій забезпечує два ключових вимірювання серця. Електрокардіограму (ЕКГ) – електричний сигнал від серця. І сейсмокардіограму (СКГ) – звуковий сигнал, який надходить від серцевих клапанів. Водночас легка вага та зручність для грудей забезпечують виняткову зручність у носінні.

Переваги е-тату

ЕКГ можна вимірювати за допомогою мобільних пристроїв, таких як смартгодинники. СКГ контролюють за допомогою стетоскопа. Але немає мобільного рішення, яке імітує стетоскоп або виконує обидва вимірювання.

Ці два вимірювання, електричне та механічне, разом можуть дати набагато повнішу картину того, що відбувається з серцем. Є багато інших характеристик серця, які можна отримати з двох синхронно виміряних сигналів неінвазивним способом.

Наншу Лу, ​​професор кафедри аерокосмічної та інженерної механіки та провідний автор дослідження

Моніторинг цих двох факторів і їхня синхронізація дає змогу вимірювати серцеві часові інтервали, які є основним показником захворювань серця та інших проблем.

Дослідники вже випробували пристрій на п’яти здорових пацієнтах у повсякденному середовищі. Випробовування мало низький рівень помилок у вимірюваннях порівняно з доступними зараз варіантами моніторингу. Наступний крок передбачає подальше тестування та підтвердження початкових результатів і поширення на різні типи пацієнтів.

Згідно зі словами дослідників, електронне татуювання на грудях можуть з часом стати медичним інструментом довгострокового амбулаторного спостереження серцево-судинної системи. Цей клас м’якої біоелектроніки здатний усунути багато недоліків традиційних пристроїв моніторингу здоров’я з потенціалом стати повсюдною технологією в найближчому майбутньому.

Нагадаємо, нещодавнє дослідження виявило, що щасливі підлітки мають здоровіше серце у дорослому віці.

Зміст

  • Раджу прочитати