fbpx

Пустушка й грудне вигодовування

Пустушку нерідко називають абсолютним злом, хоча це не так. Все залежить від того, як саме її використовувати. Нижче ти знайдеш плюси та мінусі використання соски, а також поради з правильного її застосування.

Пустушка й грудне вигодовування – у житті Жінки. Хоча не зовсім вірно, сьогодні про пустушку та її роль у житті самого малюка, Мами та всієї родини в новому матеріалі блога Школи жіночого здоровʼя Dr. Silina.

Смоктальний рефлекс у малюків є одним із найсильніших і виконує кілька функцій у житті малюка.

Пустушка та функції смоктання

  • Споживання материнського молока
  • Заспокоєння та медитація (смоктання для новонароджених і немовлят схожі на наш похід на аюрведичний масаж з гарячою олією. Хто був, знає, яке це розслаблення і кайф). З давніх-давен Жінки з лляної тканини робили соски й давали можливість малюкові побути в дзені
  • Формування оральної стадії лібідо. Перші 18 місяців дитина отримує задоволення та пізнання світу через рот. Кусання, смоктання, стимуляція рецепторів ротової порожнини та губ – це фактор розвитку. Соска може допомогти в цьому питанні та зняти з матері навантаження у вигляді “постійного висіння на грудях”. Якщо дитина переїдає внаслідок того, що груди використовується як соска, це може сформувати певні патерни поведінки, які заважають особистості стати зрілим у подальшому житті. Зараз, я про ті ситуації, коли знесилена і втомлена мама не в змозі розібратися, чому плаче малюк, і просто дає йому груди.

І Жінка сама вибирає як вона задовольняє найпотужнішу потребу у процесі смоктання у свого малюка.

Є статті, де стверджується, що використання пустушки знижує ризик синдрому раптової смерті немовлят.

Мінуси пустушки

  • Певні наукові статті стверджують, що використання соски може підвищувати ризик розвитку отиту (запалення середнього вуха) у малюка
  • У разі втрати пустушки, дитина “засмучується” і про це чути всій окрузі. Тому 3 абсолютно однакові соски мають бути під рукою
  • Треба заморочитися та пошукати саме таку, яка сподобається вашому малюкові
  • Якщо використовувати пустушку після трьох-чотирьох років є ризик розвитку деформацій прикусу
пустушка соска
Пустушка не завжди шкодить дитині

А тепер спростую або поясню деякі міфи, повʼязані з використанням соски.

Чи заважає соска розвитку мови?

Розвитку промови заважає сам процес “затикання” малюка і неважливо чим: соскою, грудьми, невербально. Так, існує ціла низка стереотипної поведінки батьків, яка дитину, навіть якщо вона почала добре розмовляти, перетворює на “мовчуна”.

Чи пустушка підвищує ризик розвитку у малюка кишкової інфекції?

Так, але лише у країнах, де немає доступу до чистої води та електрики, де немає можливості дотримуватися санітарно-гігієнічних норм.

Чи пустушка погіршує лактацію і призводить до припинення грудного вигодовування?

Ура, в Cochran library (база досліджень з доказової медицини) є огляд, який показав що здорове використання пустушки не впливає на грудне вигодовування, прикус і задоволеність з боку матері процесом грудного вигодовування.

Так, я за раціональне використання пустушки. Протягом місяця відбувається становлення лактації. І потім соска цьому процесу точно не завада, і може допомогти жінці відпочити та знайти час для себе коханої.

Американська Асоціація Педіатрів рекомендує пропонувати пустушку новонародженому не раніше ніж з третього-четвертого тижня життя.

Детальніше про грудне вигодовування я розповідаю на своєму Youtube каналі.

Топ відповідей про грудне вигодовування

А все, що потрібно знати батькам про перший рік життя малюка, ви зможете дізнатися з мого курсу Післяпологовий період до 1 року життя малюка.

З любов’ю, Ваша Наталя Силіна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст

  • Раджу прочитати
аборт abortion
Аборт – все, що ти маєш знати

Аборт – це неприємний, проте часто необхідний вибір. Якщо ти маєш це зробити, в цьому матеріалі всі опції, які пропонує сучасне медицина.