fbpx

Гігієна перед інтимними стосунками та після

Інтимне здоровʼя це також і про гігієну до і після сексу. Пристрасть – це чудово, проте подбати про чистоту інтимної зони важливо і необхідно. Тоді у вас та вашого партнера буде справді чиста насолода!

Гігієна – одна з базових речей в такому близькому виді контакту як секс. Проте гігієна статевих органів має свої особливості. Нижче детально про те, як підготувати своє тіло до інтимної близькості.

Основні засади

Підготовка до сексу. Якщо для контрацепції ви використовуєте спреміцидні крема/свічки/вагінальні таблетки, омивати вульву та пеніс з милом (навіть інтимним) не можна за 2 години до та 2 години після контакту, адже це руйнує активну речовину та знижує контрацептивну дію сперміцидного засобу. Промивання зовнішніх геніталій і головки пеніса, відсунувши крайню плоть теплою водою, буде достатньо.

Що точно зашкодить

Є категорія жінок і чоловіків, які не використовують презерватив, а відразу після сексу миють пеніс і зрошують вагіну антисептичними розчинами, зокрема мірамістином, цитеалом, хлоргексидином. Чому це шкідливо?

 • Порушують співвідношення гарної та умовно поганої флори зовнішніх геніталій обох статей, сприяючи формуванню хронічного запального процесу інтимної зони як у жінок, так і в чоловіків
 • Формують бактерії, нечутливі (резистентні) до сучасних антибіотиків
 • Руйнують поверхню слизових, приводячи до її атрофії (витончення) та як наслідок свербіння, печіння та болісного статевого акту не лише в жінок, але й у чоловіків
 • Сприяють розвитку алергії інтимної зони на все: від презервативу до звичайної хебешної нижньої білизни!

Інші гігієнічні процедури перед статевим актом

 • Підстригти нігті коротко (для чоловіків)
 • Помити руки рідким засобом (добре, кускове теж підійде)
 • Повідомте вашому партнерові/партнерці про наявність генітального герпесу в стадії загострення (герпетичні бульбашки можуть бути зовсім непомітні серед волосяного покриву інтимної зони, але при цьому будуть дуже висококонтагіозні (заразні), і тут презерватив не врятує від інфікування здорового партнера
 • Інтимна зачіска (як на мене, достатньо просто акуратної стрижки) у партнерів обох статей, але тут фантазії можуть бути безмежні, ось тільки з пірсингом треба бути обережними. Будь-яка травматизація геніталій може перетворитися в хронічний дискомфорт в інтимній зоні!
 • Випити склянку чистої води без газу або з журавлиною після статевого акту й опражнити сечовий міхур (профілактика постконтактних циститів) – актуально для обох
 • Омити геніталії водою або пінкою для інтимної гігієни після сексуального контакту

Корисно було?

Тоді діліться корисною та достовірною інформацією, адже вона попереджає дурниці та міфи, які приросли до сексуального життя в нашому суспільстві!

І хочу нагадати, що гігієна це частина прелюдії. Ви готуєтеся і вже фантазуєте…

А детально про твоє задоволення я розповідаю на вебінарі Чесні відповіді на інтимні питання про секс і твоє задоволення.

Всім 💞 і насолоди від усього, що ви робите у вашому житті!

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст

 • Мій екаунт