fbpx

Це міф! Партнерські пологи негативно впливають на чоловіків?

Чоловік – не ніжна квіточка, а повноцінний учасник процесу створення нової дитини. Тож розвінчуємо черговий міф про партнерські пологи.

“Партнерські пологи – це кінець ваших інтимних взаємин.
Він тебе не схоче після того, як побачить дитину, котра виходить з піхви.
Чоловіки не створені для участі в пологах, це жіноча справа”.

Певна, ти неодноразово чула подібні фрази від поцінувачів “печерного” традиціоналізму. Хоча в сучасному світі чоловік може бути надійним помічником жінки не лише у зачатті, а й в процесі вагітності, і звісно, пологів. Адже й на “мамонта” пара зазвичай полює удвох.

Страх та невідомість – ось що лякає насправді та впливає негативно. Але нумо розберемо поступово, адже тема охоплює цілу низку фактів, про які треба знати сучасній вагітній парі.

Свідоме рішення про партнерські пологи

Рішення “народжувати разом” обов’язково вплине негативно на чоловіка, якщо це рішення прийняте однобічно, без попереднього обговорення та пояснення усіх деталей. Знання про свою фізіологію – наша сила.

Чоловіки у спілкуванні з психологами виказували острах “побачити щось таке”, що в майбутньому відіб’є сексуальний потяг до жінки назавжди.

Треба сказати чесно, в цьому є і наша провина також. Адже більшість з нас досі червоніє від слів “вульва” та “менструація“. Водночас певні чоловіки та жінки не знають, як працює організм і репродуктивна система загалом. В такому разі сподіватися на спокійне ставлення до крові, потуг та інших фізіологічних процесів неможливо. Це ще один вагомий аргумент до необхідності якісного статевого виховання в національному масштабі.

Важливість участі партнера у вагітності

Вчені Китаю провели дослідження, в якому виявили тісний зв’язок між емоційним станом вагітної та подальшими ускладненнями в пологах та післяпологовому періоді.

У вагітних, які мали хронічний стрес, частіше спостерігалися випадки передчасного відшарування плаценти. Крім того, прееклампсія (підвищення артеріального тиску) та гестаційний діабет частіше діагностували у тих, хто не мав партнера, або був позбавлений підтримки протягом вагітності.

Партнерські пологи партнерские роды birth partnership
Партнерські пологи можуть навпаки зблизити пару

Тому емоційна участь партнера у перебігу вагітності своєї жінки надважлива, саме емоційна участь, а не просто факт присутності.

Отже, запобігти негативному впливу партнерських пологів на чоловіка допоможуть такі речі:

Обізнаність про партнерські пологи

В пологах жінку може супроводжувати лише той чоловік, який пройшов курс підготовки до пологів, який спілкувався з лікарем або акушеркою та знає свою роль в пологовій залі. Медичний персонал вже давно навчений вести такі пологи, адже це є світова практика. Медики завжди намагаються координувати все так, щоб чоловік та вагітна почувались у безпеці. Втім, ускладнень у пологах уникнути неможливо, для того чоловік і має пройти курси для вагітних пар, аби не панікувати, а саме допомагати у разі виникнення ускладнень.

Реальний стан відносин у парі

Психологи зазначають, що пологи є могутнім маркером стану відносин жінки та чоловіка. Якщо пара має загострення сімейних проблем або кризові переламні моменти, пологи можуть погіршити ситуацію. Зокрема спричинити нові рецидиви, і після народження, вилитися не тільки у відразу до жінки, але й дистанційованість від дитини. На це жінка відповідає “зануренням у малюка”, і прірва у стосунках лише зростає…

Акушерська агресія, партнерські пологи та стосунки у парі

Інформована згода

Коли жінка з пологовою діяльністю потрапляє до приймального відділення лікарні, їй дають підписати дозвіл на проведення певних медичних втручань. Ось тут чоловік, який пройшов курс з підготовки до пологів, і допоможе швидше ознайомитись з документами, підписати усі папери. А головне, він може надати впевненість жінці, що вона у безпечному просторі.

Запрошення на партнерські пологи

Саме так, любі мої. Ви маєте запросити, пояснити чому для вас його участь буде мати найвагомішу підтримку з усіх можливих, але не більше. Запросити, дати час на роздум. І спокійно прийняти відмову в разі, якщо ваш чоловік до цього не готовий.

І найголовніше – це ваше особисте бажання

Не всі жінки готові брати на свої пологи чоловіків. І це не привід вважати, що з вашими стосунками щось не так. Я чітко пам’ятаю відповідь ярого поборника фізіологічних пологів Мішеля Одена на питання, чи треба брати чоловіка на пологи.

Ви десь бачили у природі, щоб самка запрошувала на свої пологи самця?

Мішель Оден

Розуміння чоловіка

…що він супроводжує свою кохану жінку в пологах з ціллю їй допомогти пережити цей досвід, служити їй, а не контролювати лікарів. В пологах для жінки важливі відчуття безпечного простору та наявність людей, яким вона довіряє.

Якнайкраще підготуватися до вагітності тобі допоможе мій курс Підготовка до вагітності. А детально в підготовку до пологів та перши рік життя малюка я розповідаю у курсі Вагітність та післяпологовий період – повний гайд.

Знайти свого лікаря ти завжди можеш у медичному центрі Ліор.

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Зміст